Raidījuma skanēšanas laikā varat sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Meistars prot un var, un rāda! Ko prot meistars, varbūt arī var iemācīties? Kā un kur varēs satikt sava amata un lietu pratējus, paaudžu prasmju mantotājus un īpašo lietu zinātājus, pētīsim raidījumā Kā labāk dzīvot.

No 31. marta līdz 2. aprīlim visā Latvijā norisināsies pasākums „Satiec savu meistaru!”. Vairāk nekā 250 meistari 223 norises vietās aicinās interesentus apmeklēt un iesaistīties meistarklasēs, praktiskajās nodarbībās, lekcijās, lai veicinātu interesi, izpratni un sabiedrības līdzdalību Latvijas nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanā.

Par šī gada pasākuma "Satiec savu meistaru!" norisi stāsta Latvijas Nacionālās kultūras centra Tautas lietišķās mākslas eksperte Linda Rubena un vēsturnieks Artūrs Tomsons, kurš 2. aprīlī iepazīstinās ar krama apstrādes pamatiem Latvijas Arheokluba dārzā Lucavsalā. Sazināmies ar meistari Solvitu Zarupsku, kura dzīvo Itālijā un attālinātā nodarbībā piedāvā 31. marta vakarā apgūt latviešu cimdu rakstus.

Savukārt kolēģe Daina Zalamane tikās ar Inetu Zviedri, kura 2. aprīlī pulksten 12 Ogres novada Ogresgala tautas namā vadīs sklandraušu un raušu cepšanas meistarklasi, kā arī ar audējām Variešu pagastā. 31. martā no plkst. 14 līdz 19 Jēkabpils novada Vīpes Amatniecības centrā būs iespēja izmēģināt spēkus gan paklājiņu aušanā, gan arī mezglot makramē tehnikā.

"Piektdien aktivitātes un nodarbības vairāk domātas skolēnu grupām, sestdien – ģimenēm ar bērniem. Par meistaru neviens nekļūs, bet pirmās iemaņas apgūt var," atzīst Linda Rubena.

Kad izvēlēta nodarbe un meistars, noteikti ir iepriekš jāpiesakās.