Vai esam gatavi maksāt nedaudz vairāk un izvēlēties Latvijā ražotas preces? Kā atbalstīt Latvijas ražotājus pandēmijas laikā un kā mūsu izvēles ietekmē ekonomiskos procesus kopumā, skaidrojam raidījumā Kā labāk dzīvot.

“Baltic International Bank” Stratēģiskās un biznesa attīstības pārvaldes vadītāja Dace Dūklava-Kokina iepazīstina ar iedzīvotāju aptaujas rezultātiem, kurā jautāts, vai cilvēki ir gatavi atteikties no importa precēm par labu Latvijas ražotājiem, lai arī par preci vai produktu būtu jāmaksā nedaudz vairāk.

Lielākā daļa no aptaujātajiem atzinuši, ka gatavi izvēlēties par labu Latvijas ražojumiem, maksājot nedaudz vairāk, atzīst Dace Dūklava-Kokina. Visvairāk tas attiecas uz pārtikas precēm. Vairāk nekā puse aptaujāto atzina, ka ir gatavi "ar savu naudu balsot" par vietējo pārtiku. Arī par našķiem un dzērieniem. Nepilni 20% norādījuši, ka nav gatavi maksāt vairāk par precēm, nesakot, ka viņi nebūtu gatavi izvēlēties Latvijas preces. Rezultāti ir līdzīgi dažādās vecuma grupās.

Par tirgotāju iesaisti vietējo ražotāju atbalstā, izvēloties realizēt Latvijas ražotāju preces stāstsa Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes loceklis Jānis Lielpēteris un Latvijas Tirgotāju asociācijas prezidents Henriks Danusēvičs.