Raidījuma skanēšanas laikā varat sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Aukstā laikā atliek vien uz pāris minūtēm atvērt logu, un jau šķiet, ka telpa ir labi izvēdināta. Ek, ja viss būtu tik vienkārši! Kas un kā vēl būtu jādara, lai telpā valdītu veselīgs klimats, saruna raidījumā Kā labāk dzīvot.

VELUX Baltics ģenerāldirektors Dmitrijs Astašonoks iepazīstina ar Eiropā veiktu pētījumu - "Veselīgo māju barometrs". Mājokļu fonds noveco visā Eiropā un izmaksas veselīgas vides uzturēšanai pieaug. Eiropā viens no trīs bērniem dzīvo neveselīgā vidē mājās, Latvijā 40% bērnu ir riska grupā. Būtiski nodrošināt svaiga gaisa piekļuvi telpās, svarīgi ne tikai vēdināt, bet arī nodrošināt pieeju logam.

Ja darbinieks piekļūst dienas laikā logam jeb dienasgaismai, tas uzlabo miegu, labsajūtu kopumā, bērniem arī spēju mācīties.

Ieteicams vismaz 3-4 reizes dienā atvērt logu un vēdināt 10-15 minūtes, lai uzlabotu gaisa kvalitāti telpās. Īpaši būtiski tas ir šobrīd, kad daudz laika pavadām telpās, it sevišķi dzīvokļos, kad ģimene ir visu dienu kopā.

Rīgas Stradiņa universitātes Darba drošības un vides veselības institūta direktors Ivars Vanadziņš uzskata, ka 3-4 reizes ir tikai minimums telpu vēdināšanai jeb izdzīvošanas minimums. Bet ir jādomā arī par sakārtotu ventilācijas sistēmu.

Būtu labi, ja gaiss telpās nebūtu ne pārāk mitrs, ne pārāk sauss, speciālisti iesaka rūpēties, lai gaisa mitrums telpās būtu ap 50%.

Rīgas Tehniskās universitātes Būvniecības inženierzinātņu fakultātes Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas institūta profesors Anatolijs Borodiņecs skaidro, kā labāk rīkoties, lai nodrošinātu veselīgu klimatu telpās.