Kā kvalitatīvi un pilnvērtīgi atgriezties dzīvē pēc onkoloģiskas saslimšanas? Bieži pat tie, kas saka, ka viņiem nekādu palīdzību nevajag, ir pārsteigti par rezultātu, zināšanām un izmaiņām pēc psihosociālās rehabilitācijas. Par onkoloģisko pacientu psihosociālās rehabilitācijas iespējām raidījumā Kā labāk dzīvot stāsta onkoloģisko pacientu atbalsta biedrības " Dzīvības koks" valdes priekšsēdētāja Gunita Berķe, onkoloģe un Veselības ministrijas galvenā speciāliste onkoloģijā Dace Baltiņa, psiholoģe Elita Keiša, kura konsultē pacientus programmā „Spēka avots”, un programmas „Spēka avots” dalībniece un arī koordinatore Ieva Lūkina.

No 2018. gada onkoloģisko pacientu psihosociālās rehabilitācija ir valsts apmaksāts pakalpojums, kā arī psihosociālās rehabilitācijas programmas onkoloģiskajiem pacientiem un viņu tuviniekiem kļūst specializētas - pēc noteiktām diagnožu grupām.

Nometņu, kas notiek programmas „Spēka avots” ietvaros, pamata mērķis ir dot motivāciju dzīvei.

Programmai daudzi piesakās kopā ar tuviniekiem, tas rāda, ka piesakās cilvēki, kas nav vieni ar savu problēmu. Līdzcilvēks var labāk palīdzēt un saprast, kā palīdzēt. Bet arī pašiem līdzcilvēkiem ir vajadzīga palīdzība. Raidījuma viešņas iesaka ielūkoties blogā onkologapiezimes.lv, lai informāciju saņemtu gan pacienti, gan tuvinieki.

Onkoloģisko pacientu psihosociālās rehabilitācija programmai var pieteikties biedrības „Dzīvības koks” mājaslapā.