Lai efektīvi palīdzētu pacientiem ar iespējamu ļaundabīgo audzēju recidīvu, paredzēts ieviest t.s. dzelteno koridoru, lai šādi pacienti saņemtu iespējami ātrāku diagnostiku un nepieciešamo ārstēšanu. Tas būs veidots līdzīgi jau pastāvošajam "zaļajam koridoram". Par to, kā tas notiks, interesējamies raidījumā Kā labāk dzīvot.

Jaunā kārtība paredz, ka "dzeltenā koridora" ietvaros ārstu konsultācijas, diagnostiskie izmeklējumi un citi valsts apmaksātie veselības aprūpes pakalpojumi saistībā ar recidīvu tiek sniegti ārpus kopējās pacientu rindas desmit dienu laikā. Pakalpojumi paātrinātā kārtībā tiek sniegti ar ģimenes ārsta vai speciālista nosūtījumu.

Veselības ministrijas Veselības aprūpes departamenta direktore Sanita Janka "dzeltenajā koridorā" veselības aprūpes pakalpojumus saņems vēža pacienti, kuri ir ārstējušies, bet slimība ir atgriezusies. Sīkākā informācija būs pieejama Nacionālā veselības dienesta mājaslapā.

Izmeklējumi tiks nodrošināti ārpus rindas, skaidro Sanita Janka jeb šiem pacientiem būs sava rinda pakalpojumu saņemšanai.

Savukārt vēža pacientu reģistrs – tā būs datu bāze par visiem vēžas pacientiem, kur būs apkopota visa informācija par ārstēšanos, skrīningu, citām saslimšanām. Šo datu bāzi veidos, savienojot dažādas datu bāzes.

Par iespējām vērsties pēc palīdzības gan stāsta, gan arī papildus jautā Vēža pacientu organizācijas "Vita" pārstāve Irina Januma.

Izmaiņas vērtē SIA Daugavpils reģionālā slimnīca valdes loceklis Grigorijs Semjonovs, P. Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Onkoloģijas nodaļas onkoloģe ķīmijterapeite Aija Geriņa-Bērziņa un Austrumu slimnīcas Latvijas Onkoloģijas centra onkoloģe- ķimijterapeite, profesore Alinta Hegmane.