Pacientam, atrodoties veselības aprūpes iestādē, dažreiz nākas saskarties ar neparedzētiem apstākļiem, kas apdraud viņa drošību. Kā reaģēt uz radušos situāciju un kā to novērst, raidījumā Kā labāk dzīvot analizē Veselības inspekcijas Stratēģiskās plānošanas un attīstības departamenta vadītāja Evija Palčeja, Austrumu slimnīcas būvniecības nodaļas vadītājs Edgars Pudzis un Latvijas Veselības ekonomikas asociācijas priekšsēdētāja Daiga Behmane.

Veselības nozarei vajag naudu nevis tāpēc, lai konkrētam ārstam palielinātu algu, bet ir daudz neatrisinātu jautājumu nozarē. Viens no tiem – ārstu un medmāsu attiecības: uz vienu ārstu Latvijā ir 2,6 medmāsas, Eiropā vidēji ir četras, Skandināvijā – 16.

Profilaksei veselības aprūpē ir liela nozīme, nepilnvērtīgas profilakses un veselības risku dēļ gadā zaudējam ap 8000 dzīvību, kuras varētu glābt. Sistēmas dēļ – 6500 dzīvību. Tie ir cilvēki, kas laikus nenonāk pie speciālista. Tie ir ļoti iespaidīgi skaitļi un par to jādomā un jārunā, ne tikai par atalgojuma jautājumu.