Atbalstīt un izglītot var ne tikai speciālisti, bet arī līdzcilvēki. Kā dažādas pacientu organizācijas var palīdzēt, ja nācies saskarties ar kādu no onkoloģiskajām saslimšanām, raidījumā Kā labāk dzīvot skaidro biedrības "Vita" vadītāja Irīna Januma, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas onkoloģe ķīmijterapeite Signe Plāte, Kolorektālā vēža pacientu biedrības vadītājs Uldis Vesers un veselības firmas „Dziedniecība” Veselības grupas galvenā ārste ginekoloģijā Ingrīda Circene.

Atzīmējot krūts vēža biedrības „Vita” 25.jubileju, 4.oktobrī Latvijas Universitātes Zinātņu mājā notiks īpašs pasākums – pirmo reizi tiek rīkots informatīvs un izglītojošs atbalsta forums onkoloģijas pacientiem un viņu tuviniekiem „Pret vēzi kopā un bez bailēm”.

Foruma laikā ar valsts politikas veidotājiem un īstenotājiem plānots runāt par pacientu tiesībām un vajadzībām, sniegt informāciju un dalīties ar pieredzi par sabiedrības lomu vēža profilaksē un sabiedrības informēšanā.

„Mēs kopā parādīsim, ka no sabiedrības ir jāizspiež bailes,” norāda Irīna Januma. „Ir jāieslēdz prāts, zināšanas, ticība saviem spēkiem un kopā mums ir uzdevums pārliecināt valsti, ka ir vērts ieguldīt onkoloģijas pacientos.”

Šis būs onkoloģijas pacientu pirmais forums, kurā arī paredzēts izveidot rezolūcija, kas lūgs Saeimu atbalstīt onkoloģijas pacientu kustību.

„Foruma uzdevums būtu noņemt stigmu, jo daudzi pacienti kautrējas. Kautrējas stāstīt tieši pozitīvos stāstus. Pacienti, kas iegūst pilnu remisiju, viņi nevēlas to afišēt. Tie pacienti, kuriem kaut kas nav paticis, viņi to afišē skaļi un aktīvi. Forums būtu pirmais ceļš parādīt, ka pacientu, kas ir izārstējušies, ir daudz, " atzīst Signe Plāte.

Forums ir arī biedrības „Vita” jubilejas pasākums, bet Irina Januma aicina visus, kas grib sveikt biedrību, nenest ziedus uz pasākumus, daudz vairāk palīdzēs materiālais ziedojums biedrībai vai pārskaitījums ziedot.lv.