Redzot, kādos apjomos Latvijas iedzīvotāji šobrīd iepērk krāsas, lakas, flīzes, līstes, cementu, līmes un daudz ko citu būvmateriālu veikalos, ir skaidrs, ka šobrīd interese par mājokļa remontdarbiem ir milzīga, tāpēc raidījumā Kā labāk dzīvot padomi iesācējiem un arī tiem, kas nav pirmo reizi „ar pīpi uz jumta”, kā pašu spēkiem kvalitatīvi izremontēt savu mājokli.

Latvijas Amatniecības kameras biedrs, apdares darbu meistars Normunds Lindemanis norāda, ka pati ēka saka priekšā, kādi materiāli ir vajadzīgi.

"Ja ir vēsturiska ēka, kur bijis kaļķa apmetums, tad vajadzētu pieturēties pie vecajām tradīcijām un turpināt ar kaļķa apmetumu, krāsot ar kaļķa krāsām. Tas nav tikai ekbūvniecības untums," bilst Normunds Lindemanis.

Latvijas Amatniecības kameras namdara amata meistars Klaids Kalniņš piekrīt, ka mūsdienu būvmateriāli ir mūsdienu būvniecībai, senās metodes vecajām ēkām. Bieži nākas sastapties ar sabojātām mājām, kur nepareizi veikts remonts. Kā piemēru viņš min guļbūves apšūšanu ar ruberoīdu.

"Tas lielais klāsts, kas ir būvmateriālu veikalā var radīt apmulsumu, bet to labāk atstāt mūsdienu komercēkām vai jau padomju gados celtajām ēkām," vērtē Normunds Lindemanis.