Tuvojas „Labo darbu nedēļa”, šogad tā norisināsies no 7. līdz 13.oktobrim. Tās laikā sniegt palīdzību līdzcilvēkiem aicināti visi Latvijas iedzīvotāji. Kas ir labie darbi un kā vairot palīdzēšanas kultūru, raidījumā Kā labāk dzīvot stāsta labdarības organizācijas "Palīdzēsim.lv" vadītāja Ilze Skuja, kosmētiķe Laura Lāne-Lībiete, kura piedalās akcijā un ar kolēģēm sniedz kosmētikas procedūras īpašo bērnu mammām, un z/s "Dimzēni" saimnieks, vērtībizglītības skolotājs Edgars Svētiņš, kurš saņēmis palīdzību pēc ugunsnelaimes saimniecībā.

“Katram ir iekšā vēlme darīt labo darbu, vajag tik parādīt iespēju un nedaudz pamudināt,” vērtē Edgars Svētiņš.

“Paskatīties, ko varu dot ar tīru sirdi, ar prieku, nedomājot, ko saņems pretī. Ja sajūt vēlmi palīdzēt, nevajag sevi mierināt, ko nu es, arī mazā lietiņa, ko tu vari dot, ir tas, kas kādam ir nepieciešams tajā brīdī,” uzskata Laura Lāne-Lībiete.

"Labie darbi var būt ļoti dažādi, vajag tikai paskatīties apkārt, nepaiet garām tam, kam palīdzība vajadzīga. Varbūt tā ir apkārtnes sakopšana, varbūt doties palīgā sakopt dzīvnieku patversmi, var apciemot seniorus, var doties uz sociālās aprūpes centriem vai bērnu namiem, vai arī vienkārši pateikt labu vārdu kaimiņam," skaidro Ilze Skuja.

"Labo darbu nedēļa" ir kā aizsākums labo darbu darīšanai, cilvēks saprot, ka var atlicināt laiku stundu nedēļā vai mēnesī nav grūti.

"Labo darbu nedēļas" rīkotāji aicina reģistrēt labos darbu reģistrēt akcijas mājaslapā, tāpat palīdzēsim.lv mājaslapā var iesūtīt lūgumus un norādes, kur vajadzīga palīdzība.