Var jau teikt, ka nauda visu atrisinās, bet ne vienmēr, sniedzot palīdzīgu roku līdzcilvēkiem, finanšu aspekts būs noteicošais. Bet kas tad? Kā palīdzēt grūtībās nonākušiem līdzcilvēkiem, kā ienest ģimenēs gaišumu, mīļumu un pozitīvas emocijas, vērtējam raidījumā Kā labāk dzīvot.

"Laimas" labdarības namiņa iniciatīvas projekta vadītāja Katrīna Icaka stāsta par iespēju piepildīt bērnu sapņus Ziemassvētkos.

Tiesa, reizēm var redzēt, ka Ziemassvētku vecītim raksta vecāki un tas ir reāls lūgums pēc palīdzības. Katrīna Icaka ir gandarīta, ka sabiedrība ir ļoti atsaucīga un sarūpē arī tās dāvanas, kas ir finansiāli ietilpīgākas. Tāpat, ja tas ir vecāku lūgums, tam parasti ir pievienota kāda rotaļlieta, kas varētu atbilst bērna vecumam.

Šogad "Laimas" labdarības namiņš svin savu desmitgadi, kuras laikā teju 10 tūkstoši ģimeņu, bērnu ir piepildījuši savus sapņus. Līdz 19. decembrim projekta mājaslapā iespējams izvēlēties, kuru vēlmi atbalstīt.

Runājot par mantu ziedošanu, gan brīvprātīgo kustības "Viegli palīdzēt" pārstāve Ilze Jankovska, gan labdarības organizācijas "Taureņa efekts" pārstāve Šarlote Lamberte atgādina, ka ziedot nenozīmē iztīrīt skapi vai šķūnīti no nevajadzīgām mantām. Viņas mudina padomāt par cieņpilnu ziedojumu.

"Atslēgas vārds ir cieņa, cieņpilni palīdzēt. Mēs to tikai mācāmies, mēs esam sākumā. Liekas, ja varu kaut ko no sevis atdot, vajadzīgu vai nevajadzīgu, tad esmu kaut ko labu izdarījis. Jāpadomā, kur ir tas cieņas faktors. Es šo cilvēku cienu, sevi cienu. Nedari to citam, ko negribi, lai tev dara," vērtē Ilze Jankovska.

Viņa arī bilst, ka gan ziedojumi, gan palīdzības prasījumi dažādi un cieņa ir jāmācās abpusēji.

Labdarības organizācijas "Taureņa efekts" pārstāve Šarlote Lamberte stāsta par iespēju ziedot bērnu namiem mantas un līdzekļus vai kļūt par iedvesmas avotu un palīdzēt izvēlēties profesiju vai dzīvesceļu.

Savā ziņā zelta vidusceļš ir naudas ziedojums.

"Tas ir ir visvienkāršākais veids. Finansiālā skatījumā tas ir labākais risinājums, ja negribas izvērtēt, ko un kā atdot," atzīst Šarlote Lamberte. "Bet savukārt no bērnunamiem vairāk dzirdam, ka viņiem pietrūkst uzmanības, laika, kaut kādas izklaides, reālas emocijas, mazāk mantiskās vērtības.

Es laikam, kā zelta vērtību liktu laiku. Organizēt kādu pasākumu, aiziet uz kādu koncertu vai apmeklēt atkrakciju parku, tā ir tāda laimes deva bērniem, ka viņiem pieci pāri jaunās botes vai ziedotie eiro nesniegtu tādu gandarījumu. Es zelta vērtē liktu laiku."