Vai esam pietiekami atbildīgi visās dzīves jomās un ko darīt, lai tā būtu? To vēlamies noskaidrot raidījumā Kā labāk dzīvot, spriežot par alkohola tirgošanas nosacījumiem personām līdz 25 gadu vecumam un par to, vai pastāvošais likuma regulējums tiek ievērots. Raidījuma viesi: Latvijas Alkohola nozares asociācijas izpilddirektors Dāvis Vītols, Valsts policijas Prevencijas vadības nodaļas priekšnieks Andis Rinkevics, influenceris un vlogeris Edgars Feščenko (Edgar Fresh) un Latvijas Tirgotāju asociācijas viceprezidents Dainis Dūmiņš.

Latvijas Alkohola nozares asociācija (LANA) kopā ar Valsts policiju, Valsts ieņēmumu dienestu un Latvijas Tirgotāju asociāciju trešo gadu rīko izglītojošu kampaņu tirgotājiem, lai aktualizētu jautājumu par alkohola pārdošanas nosacījumiem personām līdz 25 gadiem, galvenokārt atgādinot, ka pārdevējiem ir jāprasa jauniešiem uzrādīt personu apliecinošu dokumentu, kur norādīts vecums, lai nepārdod alkoholu nepilngadīgajiem. Uzsākot kampaņu, veikts arī pētījums, kurā noskaidroja, ka tomēr joprojām alkoholu pārdod, nejautājot dokumentus.

LANA vadītājs Dāvis Vītols norāda, ka lielākā problēma ir mazākos veikalos reģionos, un kampaņas mērķis šogad ir pārbaudīt mazākus lauku veikalus. Kontrolpirkumi rāda, ka vajadzētu nopietnākas zināšanas pārdevējiem par dokumentu pārbaudi jauniešiem, kas vēlas iegādāties alkoholu.

Edgara Feščenko paša veiktās pārbaudes liecina, ka viņam kā 20 gadus vecam jaunietim, arī Rīgas centrā pārdod alkoholu, neprasot uzrādīt dokumentus.