Raidījuma skanēšanas laikā varat sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Pārrobežu mantošana, bērnu ceļošana, pilnvaru izsniegšana, dokumentu legalizēšana citās valstīs – tās ir lietas, kas ar katru gadu kļūst arvien aktuālākas Latvijas iedzīvotājiem. Par notāru palīdzību šādu un citu lietu risināšanā, kā arī, kā saņemt bezmaksas juridisko palīdzību, saruna raidījumā Kā labāk dzīvot. Raidījuma viesi: Latvijas Zvērinātu notāru padomes priekšsēdētājs Jānis Skrastiņš un Latvijas Zvērinātu notāru padomes rīkotājdirektores vietniece Vija Piziča. Latvijas Universitātes Juridiskā fakultātes Juridiskās prakses un palīdzības centra direktore Zīle Gereiša stāsta par bezmaksas juridisko palīdzību, ko jau vairākus gadus sniedz topošie juristi.

Jau kopš 2015. gada vasaras spēkā ir Mantošanas regula, kas risina pārrobežu mantojuma jautājumus Eiropas Savienībā. Ja nomirst cilvēks, kuram ir īpāšumi vairākās ES valstīs, viņam mantojuma lieta ir viena. Regula nosaka kārtību, kurā valstī mantojuma lietu kārtos un pēc kuriem likumiem. Lai noteiktu jurisdikciju, vērā ņem pēdējo pastāvīgo dzīvesvietu. Tā ne vienmēr ir deklarētā dzīvesvieta.