Kāpēc Latvijas iedzīvotāji brauc pirkt pārtiku uz Igauniju un Lietuvu? Vai samazinātais pievienotās vērtības nodoklis (PVN) augļiem un dārzeņiem Latvijā vērtējams pozitīvi un kāpēc Lietuvā un Igaunijā ar tā ieviešanu nemaz nesteidzas? Šos un citus ar pārtiku saistītus jautājumus, aplūkosim raidījumā Kā labāk dzīvot.

Mēs nemēģinām noskaidrot, kurš ir labākais, vai kur labāk dzīvot – Latvijā, Lietuvā vai Igaunijā, mēs meklējam kopējo, kas mūs vieno, un to, ko būtu vērts mācīties vai aizgūt no kaimiņiem. Kopā ar Aisti Brusokaiti (Lietuva) un Madi Must (Igaunija) šoreiz interesējamies par pārtiku un tās cenām visās Baltijas valstīs. Uzklausām arī Lietuvas, Latvijas un Igaunijas iedzīvotāju domas par pārtikas produktu izvēli, pārtikas kvalitāti un cenām savā un kaimiņu valstīs.

Par lauksaimniecības politiku katrā valstī uzklausām Lietuvas Zemkopības ministrijas starptautisko lietu un eksporta nodaļas vadītāju Antanu Vencku, Igaunijas lauksaimniecības ministrijas valsts sekretāra vietnieku Marko Gorbanu, Latvijas Zemkopības ministrijas Valsts sekretāra vietnieci Pārslu Rigondu Krieviņu. Kāds ir valsts un Eiropas Savienības atbalsts bioloģiskajiem lauksaimniekiem, skaidro Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas vadītājs Gustavs Norkārkls.

 

.

Raidījums tapis ar Eiropas Savienības un Eiropas Parlamenta atbalstu