Raidījuma skanēšanas laikā variet sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Internets ir kļuvis par ikdienas dzīves sastāvdaļu – tā ir globāla komunikācijas sistēma, kuras izmantošanā vērts domāt arī par personisko drošību. Kā parūpēties par sevi un kā ziņot par apdraudējumu sev vai citiem virtuālajā vidē,  raidījumā Kā labāk dzīvot skaidro Latvijas Drošāka interneta centra vadītāja Maija Katkovska un CERT.lv pārstāvis Gints Mālkalnietis.

"Rūpējoties par savu drošību internetā nāksies kļūt par IT profesionāli kaut nedaudz, vai kādu algot," norāda Gints Mālkalnietis.

"Liela daļa problēmu notikušas nezināšanas, nevērības, slinkuma dēļ. Tāpēc jārīko kampaņas, lai cilvēki zina par drošību, jo liela daļa domā par drošības jautājumiem tad, kad kaut kas ir noticis," atzīst Maija Katkovska.

Izplatīta problēma, ar ko vēršas pēc palīdzības Latvijas Drošāka interneta centrā: cilvēki ir uzticējušies internetā internēta iepazītai personai, sākta erotiska rakstura sarakste, apmanījušies ar video vai foto un tas cilvēks sācis šantažēt, ka atsūtītos materiālus izplatīs.

CERT populārākas sūdzības no cilvēkiem ir par būtbā vienkāršu krāpšanu, izplatot e-pasta vēstules, kurās informē, ka datoram uzlikta speciāla programma, ar ko nofilmēts tavs interneta apmeklējums, ja negribi, lai to izplata, maksā. Tas nav saistīts ar datorvīrusiem, bet ir psiholoģisks paņēmiens, ka piespiest cilvēku maksāt. Un cilvēki maksā.

Nelegāls saturs internetā: aizliegtā pornogrāfija, kas ir vardarbīga, bērnu seksuāla izmantošana vai zoofīlija, finanšu krāpniecība, draudu izteikšana, suteneru pakalpojumi, ko piedāvā internetā.