Latvijas lauku tūrisma asociācija "Lauku ceļotājs" valdes priekšsēdētāja Asnāte Ziemele uzskata, ka šobrīd mazajiem uzņēmējiem tūrisma jomā neklājas viegli, taču mudina ikvienu, kad ārkārtas situācija būs beigusies, ceļot pa savu zemi - palikt viesu mājās un ēst vietējos restorānos un krodziņos.

“Diezgan izmisuši ir lauku uzņēmēji,” raidījumā Kā labāk dzīvot vērtē Latvijas lauku tūrisma asociācija "Lauku ceļotājs" valdes priekšsēdētāja Asnāte Ziemele.

Viņa skaidro, ka jau aizvadītā ziema bez sniega bija milzīgs pārbaudījums mazajiem uzņēmējiem tūrisma jomā, jo pilsētnieki nedevās baudīt ziemas priekus tepat Latvijā.

“Tagad ir pienācis marts, kad uzņēmēji sāka rosīties, faktiski nav nekādu rezervju. Darbinieki pusdīkstāvē novilkuši ziemu, bet baidījās atlaist, jo laukos labus darbiniekus grūti atrast, jo nav vairs tās tauku kārtiņas, kur atsperties,” skaidro Ziemele.

Tajā pašā laikā viņa aicina cilvēkus, kas vēlētos laukos pavadīt karantīnas laiku, pārvērtēt savus nodomus un to noteikti vajadzētu runāt ar katru saimnieku individuāli.

“Tad, kad šī situācija būs garām, aicinu visus dot priekšroku savai zemei, saviem ļaudīm, saviem uzņēmējiem, stiprinot tos, kas ir palikuši, izdzīvojuši un mēģina atsperties – palikt viesu mājās un ēst Latvijas restorānos un krodziņos,” mudina Ziemele.

Jautāta, kurp doties, lai nebūtu pūlī, esot dabā, Ziemele nemin konkrētus objektus, bet iesaka izvēlēties dažādus maršrutus laukucelotajs.lv mājaslapā.

Uzklausām Lielbornes muižas saimnieci Noru Poišu un viesu nama “Melnsils” pārstāvi Robertu Lagzdiņu. Viņi situāciju nevērtē tik pesimistiski, atzīst, ka rezervācija notiek, lai arī mazāk, bet arī norāda, ka pavadīt karantīnas laiku viņu tūrisma mītnēs viesus neaicina.

Vidzemes augstskolas docents, tūrisma un vides eksperts Juris Smaļinskis iesaka, kurp doties, lai izvairītos no pūļiem tūristu iecienītos dabas objektos. Viņš uzskata, ka jau 50 kilometru attālumā no Rīgas ikvienā virzienā nebūs cilvēku pūļu.