Raidījuma skanēšanas laikā variet sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


“Mums ir divas robežas, kas ir jānosargā. Pirmā ir lielās slimnīcas, kur ārstējas hroniski slimie ar citām slimībām, īpaši onkoloģiskām. Gaiļezera slimnīcai mums ir vajadzīgs uzvilkt sarkanu svītru riņķī, kur vīrusi nelaist iekšā. Tas pats attiecas uz Stradiņu slimnīcu,” raidījumā Kā labāk dzīvot norāda Latvijas Ārstu biedrības valdes loceklis Pēteris Apinis.

“Otra sarkanā līnija – visi pansionāti un sociālās aprūpes nami, kur pārsvarā ir veci cilvēki, mazkustīgi cilvēki, cilvēki, kuriem nepietiek izventilēt plaušas.”

Tāpat viņš aicina sargāt savus mediķus.

Apinis atzīst, ka šajā situācija lepojas ar Latvijas valdību, kas rīkojas precīzi, cienījami un pietiekami stingri.

“Ir divas iespējas, vai nu vīruss pārstaigā visu zemeslodi, vai arī mēs apturam dažādām metodēm, kur šī metode, kā rīkojas Eiropas valdības, ir labākā,” komentē Apinis.

Apinis norāda, ka nezinām, kas notiks, ja vīruss izplatīsies Āfrikā.

“Neesmu pārliecināts, ja vīruss izplatās Marokas tirgū, vai tas ir apturams. Noslēgt Eiropas robežu uz visiem laikiem, tam es lāga neticu. Ir daudz nezināmo,” atzīst Apinis.

Apinis vērtē, ka šobrīd laikam visvairāk par vīrusu zina ķīnieši.

“Šorīt labā ziņa ir tā, ka kopumā Eiropā saslimšanas gadījumu skaits ir mazinājies. Eiropas pīķis, ir tāda sajūta, ka ir pāri,” uzskata. “Skaitlis kopumā ir ļoti optimistisks pēdējās divas dienas.”

Apinis uzskata, ka labus rezultātus vīrusa izplatības ierobežošanā ir devusi Eiropas valdību rīcība savstarpēju kontaktu ierobežošanā.

"Arī skaļa runāšana un dziedāšana rauj to vīrusu laukā. Lai arī visiem saka, ka tagad ir īstais brīdis dziedāt un tā ventilēt plaušas. Dziedāt skaļi un pareizi, izmantojot diafragmu, ir labi, bet pie atvērta loga vai tā kā itāļu to dara – katrs uz sava balkona. Bet nedziediet viens otram virsū," bilst Apinis.

Apinis iesaka:

  • sarunas laikā sēdēt citam no cita 1.5 metru attālumā;
  • pārvietoties ar kājām un pēc iespējas mazāk izmantot sabiedrisko transportu;
  • nevajag ar vienu cilvēku komunicēt ilgāk par 15 minūtēm;
  • neklepot virsū un nekliegt uz sarunu biedru;
  • nedziedāt otram virsū.