No 1. janvāra sadzīves atkritumiem Latvijā ir ievērojami paaugstināts dabas resursu nodoklis, kas automātiski palielina maksu iedzīvotājiem par atkritumu apsaimniekošanu. Maksāsim un dzīvosim kā līdz šim, varbūt ir iespējas maksāt mazāk, vērtējam raidījumā Kā labāk dzīvot. Kā rīkoties, skaidro un iesaka akciju sabiedrības „Latvijas Zaļais punkts” direktors Kaspars Zakulis, uzņēmuma „Clean R” valdes loceklis Guntars Levics un biedrības "Latvijas Atkritumu saimniecības asociācija" valdes locekle Rūta Bendere.

Atsevišķi šķiro stikla taru, vieglo iepakojumu – papīru, kartonu, plastmasas iepakojumu metālu (visu, ko var saspiest), bioloģiskos atkritumus. Vēl atsevišķi jāliek pārējie nešķirotie atkritumi.

Dabas resursu nodokli maksā par nešķirotiem atkritumiem, kurus noglabā poligonos. Šogad nodoklis ir 43 eiro par tonnu un tas turpinās augt arī nākamos gadus, jo vairākas valstīs Eiropā dabas resursu nodoklis ir 100 eiro par tonnu.

Atkritumi jāšķiro ne tikai tāpēc, lai samazinātu poligonā noglabāto atkritumu daudzumu, bet, lai palielinātu otrreiz izmantojamo izejvielu daudzumu. Atkārtoti izmantojot izejvielas, saglabājam dabas resursus.