Raidījuma skanēšanas laikā variet sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Mūsdienu tehnoloģiju laikmetā mēs mainām saziņas un sadzīves tehnikas iekārtas ātrāk, nekā tās noveco fiziski, jo apziņa, ka man ir morāli novecojis telefons daudzu dzīvi padara neomulīgu. Labi, ja mūsu morāli novecojušai iekārtai ir otrreizējais tirgus, bet, ja tāda nav, rodas nākamā problēma - kur to likt? Iespējams, šis gads būs izņēmums un daudzi iekāroto pirkumu atliks, vai tieši otrādi - tagad, lai taupītu resursus, ir īstais laiks veco ne tik enrgoefektīvo nomainīt pret jaunu. Raidījumā Kā labāk dzīvot interesējamies, ka praktiski rīkoties, lai pēc iespējas taupītu resursus. Raidījuma viesi: "Latvijas zaļā punkta" pārstāvis Kaspars Zakulis, energouzņēmuma "Enefit" privāto klientu segmenta vadītājs Mārtiņš Vancāns un „Latvenergo” Elektrum Energoefektivitātes centra pārstāve Anna Luīze Blodone.

Anna Luīze Blodone vērtē, ka piecu gadu vecu ledusskapi nevajadzētu mainīt. Tas, visticamāk, neatmaksāsies, jo ir kāpušas arī ierīču cenas. Arī no vides aspekta to nevajadzētu darīt. Viņa atgādina, ka ir rūpīgi jārēķina, kāds ir patēriņš, cik maksā pati iekārtā un cik izdosies ietaupīt.

Lai ledusskapis lieki netērētu elektrību,

  • nav vēlams, lai tā tuvumā atrastos ierīces, kas rada siltumu un līdz ar to palielina elektrības patēriņu.
  • Tāpat svarīgi ledusskapi neturēt to tukšu, bet vismaz 50-60% piepildītu, jo arī paši produkti ledusskapī uztur aukstumu. Tāpēc rūpīgi jāizvēlas, cik lielu ledusskapi iegādāties.
  • Produktus labāk ledusskapī likt iepakojumos vai kārbiņās, jo ledusskapis uzsūc mitrumu no pārtikas produktiem, piemēram, siers sakalst. Bet mitrums krājas uz ledusskapja sieniņām un atkal palielina elektrības patēriņu.