Raidījuma skanēšanas laikā varat sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Mūzika ir viens no svarīgākiem vides veidotājiem, mums ir jābūt ļoti vērīgiem pret to, ko klausāmies pirms svarīgiem notikumiem vai no rīta. Svarīgi, ko klausāmies, kā klausāmies un kā pēc tam jūtamies. Ļoti bieži noder pati galvenā nots – klusums.

Skaņas terapija kļūst arvien populārāka. Vai varam to izmantot stresa mazināšanai, emocionālā stāvokļa ietekmēšanai un  psiholoģiskā līdzsvara atgūšanai un kā tā darbojas, raidījumā Kā labāk dzīvot atklāj sertificēta mūzikas terapeite Mirdza Liepiņa, sertificēta mākslas terapeite ar specializāciju mūzikas terapijā, Rīgas Stradiņa universitātes programmas Mākslas terapija vadītāja Jana Duhovska un gongu skaņu meistare Dace Straume.

  • Mūzika uz mums iedarbojas vienmēr, bet uz katru citādi.
  • Skaņu pasaule ir bagāta un daudzpusīga, tā ir dabisks ceļš cilvēka dzīvē. Cilvēki arvien vairāk muzicē un dzied.
  • Šajā dinamiski aktīvajā laikā ir svarīgi, ka skaņa un mūzika nedaudz aptur un liek ieklausīties.
  • Dziedāšana labi ietekmē organismu, viņš lieto elpošanu, izmanto domāšanu un plāno darbības, piemēram, kad iedziedāties. Dziedāšana ir vērtīga senioru vecumā un liela nozīme jaunības dziesmu dziedāšanai. Tas palīdz uzkonstruēt atmiņas un trenēt šī brīža kognitīvās funkcijas.
  • Dziedāšana smagas saslimšanas gadījumā palīdz atgūt valodu, dziedot nonākt atpakaļ pie valodas.

Liels izaicinājums cilvēkiem ir iekšējais miers. Cilvēkus interesē, kā sasniegt miera stāvokli, kad esmu brīvs no dusmām un aizvainojumiem, lai iekšējā brīvībā esmu es pats, lai atcerētos, ko gribu. Ikdienā skrienam, aizmirstam paēst, kur nu vēl dziedāt.

  • Spēlējot instrumentus un dziedot, cilvēki ierauga savu iekšējo resursu – iztēli. Tā var dziedināt pats sevi.
  • Jānodala mūzikas un skaņas terapija, jo mūzikas terapiju vairāk izmanto emocionālā aspektā un respektējot, ka katram citāda pieredze. Nevar apgalvot, ka gonga vai zvanga skaņa labvēlīgi ietekmē ikvienu.
  • Piemēram, onkoloģijas pacienti mūzikas terapijas laikā skaņās meklē mieru, dabu, harmoniju, skaņa gandrīz miesisku veidolu iegūst un palīdz stabilizēt cilvēkam sevi.