Līdz 12.oktobrim Rīgā un reģionos norisinās septītās gadskārtējās Psiholoģijas dienas. Psiholoģijas dienu daudzveidīgajā programmā plānoti ap 30 pasākumiem, kas būs brīvi pieejami un lielākā daļa no tiem - bezmaksas. Ikviens interesents, tostarp nozares profesionāļi, varēs piemeklēt sev atbilstošu lekciju, semināru, meistarklasi, konsultāciju, kā arī apmeklēt konferenci vai grāmatas atvēršanu. Psiholoģijas dienu pasākumi notiks Rīgā, Cēsīs, Kuldīgā, Liepājā, Madonā, Ogrē un Ventspilī. Par aktuālo psiholoģijā un to, kas satrauc nozares speciālistus, raidījumā Kā labāk dzīvot stāsta psiholoģe Diāna Zande un psiholoģe Psiholoģijas biedrības vadītāja Edīte Kalniņa.

Cilvēkiem psiholoģiskā palīdzība gan konsultēšanā, gan izpētē, gan darba vidē ir vajadzīga daudz vairāk, nekā ir pieejama.

Psihologi neizraksta receptes, neuzstāda diagnozes un nedod zāles. Psihologi strādā ar cilvēku un ļauj, lai pats rod risinājumu savām problēmām.

Edīte Kalniņa skaidro, ka top rīks, kur pārbaudīt Latvijas psihologu izglītību un kvalitāti. Jau ir pieejams Sertificēto psihologu reģistrs. Ievadot speciālista vārdu un uzvārdu, cilvēks redzēs, vai speciālists tiesīgs sniegt nepieciešamo palīdzību un kādā jomā viņš darbojas. Edīte Kalniņa rosina ikvienu pārbaudīt, pie kāda speciālista vēršas.

Neprofesionāļi psiholoģijā sola neiespējamas lietas un ļoti ātri, ka cilvēkam nekas nebūs jādara un emocionāli tas iedarbojas uz cilvēku. Profesionāļi neuzņemas funkciju, ka visu zina.

Psiholoģijas dienas ir profesionāļu vēlme cīnīties ar pašpasludinātajiem guru. Tas ir psihologu instruments, lai izglītotu sabiedrību.

Diāna Zande novērojusi, ka Latvijā vecāki vairāk rūpējas par savu bērnu emocionālo labsajūtu, ne savējo. Viņš izvēlas aizvest bērnu pie psihologa nevis risināt savas problēmas. Bieži psihologi secina, ka jāpalīdz tieši vecākiem. Pieaugušie var saņemt palīdzību un dzīvot labāk un līdz ar to arī bērns dzīvo kvalitatīvākā vidē.