Dažādas tehnoloģijas ir izaicinājums gan vīriešiem, gan sievietēm. "Riga Techgirls" šogad jau trešo gadu uzsāks bezmaksas mācības "Iepazīsti tehnoloģijas", aicinot pieteikties ikvienu interesentu. Ko varēs mācīties un kā tas notiks, kā arī kāpēc īpaši aicinātas ir tieši sievietes, raidījumā Kā labāk dzīvot skaidro Uzņēmēja "Riga Techgirls" vadītāja Anna Andersone, iepriekšējās sezonas "Iepazīsti tehnoloģijas" un mentoru programmas absolvente Anete Balode un atlases aģentūras "Liberaria.Life" dibinātāja, atlases konsultante un karjeras koučs Olga Karūna.

Mācībām līdz 8.augustam var pieteikties ikviens interesents. Tās norisināsies no 9.augusta līdz 27.oktobrim tiešsaistē.

"Iepazīsti tehnoloģijas" ir bāzes līmeņa zināšanas. Tās ir zināšanas, kas var noderēt ikvienam.

"Es uzskatu, ka tas būtu jāzina pilnīgi visiem Latvijas iedzīvotājiem, gan vecākiem, kuri vēlas palīdzēt bērniem atrast nākotnes profesiju, gan jauniešiem, kas domā, kādā virzienā iet, gan pieaugušiem cilvēkiem, kas vēlas vairāk tehnoloģijas iesaistīt esošajā darbā, zināt vairāk par kiberdrošību mājās," uzskata Anna Andersone.

Programma veidota interaktīvā un nedaudz izklaidējošā veidā. Mācības notiks tiešsaistē un varēs skatīties arī ierakstā, lai var sekot līdzi sev ērtā laikā. Ja visu noklausās un iziet testu, var saņemt sertifikātu, kad programma ir apgūta.

Anna Andersone atgādina, ka šī ir bāzes programma, kas iedod zināšanas, kādas ir iespējas tehnoloģijās, kādas ir jaunākās tendences, kādas ir karjeras un darba iespējas un kādas prasmes būs nepieciešamas.

Neiemācīs konkrētu programmēšanas valodu vai profesiju, bet cilvēki zinās, ko tālāk darīt un kas interesē.