Raidījuma skanēšanas laikā variet sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Neskatoties, kas tur ārā notiek, sniegputenis vai krietni mīnus grādi, sunim vismaz divas reizes dienā ir no siltā mājokļa jādodas ārā. Arī dažs labs peļu junkurs nesēdēs tikai palodzes, bet dosies savā apgaitā. Šis laiks nav viegls ne tikai cilvēkiem, bet arī mājas mīluļiem – suņiem un kaķiem, kuriem ir savas vajadzības, kas nekur nav pazudušas pandēmijas laikā. Vai mājdzīvnieki ir jāsargā no saslimšanas ar Covid-19 un kā suņus un kaķus kopt ziemā, interesējamies raidījumā Kā labāk dzīvot.

Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Veterinārmedicinas fakultātes dekāns veterinārmedicīnas doktors Kaspars Kovaļenko iepazīstina ar pētījumu par to, vai kaķi slimo ar Covid-19. Viņš norāda, ka atsevišķas dzīvnieku sugas ir spējīgas inficēties, bet ne visi, kas inficējušies, var nodot tālāk vīrusu.

Latvijā veiktais pētījums liecina, ka kaķiem vīruss nav atrasts, bet pētnieki atraduši kaķiem antivielas. Tas ir klaiņojošiem dzīvniekiem, kas nonākuši patversmē, ne mājsaimniecībās, kur ir Covid-19 pozitīvi cilvēki, dzīvojošiem. Jautājums, kur vīruss uz ielas atrodams.

Kaspars Kovaļenko mudina šobrīd kaķus nelaist ārā, jo vispār kaķis ir invazīva suga Latvijā un viņam nebūtu jādzīvo ārā. Lai dzīvo telpās. Ārā kaķis var iegūt gan sev, gan saimniekiem bīstamas infekcijas. Viena no tām kaķu koronavīruss, kas cilvēkiem nav bīstams.

“Kaķi kā dzīvnieks var būt daudzu infekcijas slimību pārnēsātājs, ir ciešā kontaktā ar cilvēkiem, tāpēc laišana ārā nav tā pati labākā doma,” atzīst Kaspars Kovaļenko.

Veterinārārste Lita Konopore stāsta, kā šajā laikā strādā veterinārārsti šajā ierobežojumu laikā, kur pieejama medicīniskā palīdzība un kā palīdzēt dzīvniekiem aukstajā laikā.