Raidījuma skanēšanas laikā variet sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Kāds slavens valstsvīrs reiz ir teicis: „Pesimists redz grūtības katrā izdevībā. Optimists redz izdevību katrās grūtībās....” Kā saglabāt optimismu grūtos brīžos, kā to uzturēt un kā spēt tajā dalīties ar citiem, spriežam raidījumā Kā labāk dzīvot.

"Optimists, saskaroties ar grūtībām, izvēlas pazināti riskēt jeb domāt ar apdomu," atzīst Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāte Psiholoģijas nodaļas profesore Guna Svence. "Humors, jautrība un dzīvesprieks ir vienas no optimista domāšanas iezīmēm."

  • Optimistiskās domāšanas būtisks rādītājs ir ticība tam, ka ir vērts mēģināt un mainīt. Optimists parasti mēģinās, saskaņojot to ar realitāti, pesimists atturēsies.
  • Aizsargājošais pesimisms arī ir zinātniski pierādītā tendence.  Bet aizsargājošais var būt arī māņi, jo cilvēka psihei nav iespējams ilgstoši dzīvot pesimismā un bezcerībā, jo psihe var sabrukt.
  • Ja cilvēkam ir pašsaglabāšanās instinkts un spēja atjaunoties, cilvēki ilgstoši nekrīt pesimismā. Tendence izdzīvot ir stiprāka. Grūtā situācija pat neapzināti atrodam veidus, kā sevi saglabāt un mainīt fokusu

Kā saglabāt un uzturēt optimismu ikdienā stāsta optimiste – praktiķe Anitra Tooma. Viņa atzīst, ka cilvēki neuzdrošinās teikt, ka viņiem iet labi.

"Arī soctīklos foršie un ievērojamie ir tie, kas saka, cik man ir slikti, kā man neiet, kā visi dara pāri, kā man nav naudas. Bet paskatīties, kas tev ir, un ieraudzīsi, cik tas ir daudz," atzīst Anitra Tooma