Ar ambiciozu mērķi, mainīt iedzīvotāju uzvedību, Pasaules Dabas fonds (PDF) sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi uzsāk kampaņu "Dabā ejot, ko atnesi, to aiznes!", kuras ietvaros aicinās cilvēkus līdzi paņemto iepakojumu un citus atkritumus arī pašiem iznest ārā no dabas teritorijām. Par kampaņu raidījumā Kā labāk dzīvot stāsta Pasaules Dabas fonda direktors Jānis Rozītis, Dabas Aizsardzības pārvaldes pārstāve Agnese Balandiņa un Skautu un gaidu organizācijas pārstāve Paulīna Latsone. Pa tālruni sazināmies arī Vilni Skuju, Dabas aizsardzības pārvaldes vecāko ekspertu un zoologu, kā arī Rēzeknes novada Kaunatas pagasta pārvaldnieku Sergeju Bašmakovu.

"Kampaņas mērķis videi draudzīgākā un atbildīgākā iešana dabā, tas ir īstermiņa mērķis. Strādā aizsargājamās teritorijās, ilgtermiņā mērķis – veicināt patēriņu un atkritumu pārvaldību," skaidro Jānis Rozītis.

Atkritumi ir sekas, jautājums, kā attiecamies, ko domājam, ejot dabā. Arvien vairāk pasākumu notiek dabā, cilvēki ir gatavi dabā pavadīt brīvo laiku, bet no tā ir ne tikai labums, tam ir arī ietekme uz vidi.

Kampaņas ietvaros atsevišķās dabas takās ir noņemtas tur uzstādītās atkritumu urnas un uzstādītas informatīvas zīmes, ak aicina neatstāt atkritumus dabā, bet nest līdzi. Atkritumu urnas vēl tiek saglabātas autostāvietas pe dabas takām.

Agnese Balandiņa atzīst, ka pirmie vērojumi liecina, ka cilvēki pozitīvi uzņem šādu iniciatīvu. Taču plašākus secinājumus varēs izdarīt jau 2019. gada vasaras sezona, kas ir tradicionāls dabā iešanas laiks.