Raidījuma skanēšanas laikā variet sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Kāpēc gan nesākt rītu ar tasi labas kafijas? Kas ir laba kafija un kā pie tādas tikt? Kā atšķiras dažādās valstīs audzēto pupiņu garša, raidījumā Kā labāk dzīvot atklāj "Andrito" kafijas grauzdētavas dibinātājs un vadītājs Andris Petkēvičs, restorāna "32.augusts" šefpavārs, grāmatas "Radi savu dzīves garšu" līdzautors Rūdolfs Šteinbergs un trīskārtējs Latvijas baristu čempions Jānis Podiņš.

Kafijas grauzdējuma svaigums ir izšķirošais, lai kafijā būtu tiešām intensīvas garšas un smaržas. Arī pašas kafijas izvēle. Lokāls grauzdētājs būtu laba izvēle, ka kafija nav atvesta no otras pasaules malas caur milzīgām noliktavām.

"Pirmās 30 dienas pēc kafijas grauzdēšanas ir labākais laiks, kad kafiju baudīt. Ir arī kafija, kurai kvalitāti saglabājas ilgstoši, kas arī pēc sešiem mēnešiem garšo nevainojami. Ja pati kafija nav labas kvalitātes, svaigs grauzdējums nebūs tik garšīgs un ne tik ilgi uzglabāsies," uzskata

Latvijā vajag vidēji 250 g paku uz 1 -2 nedēļām.

Labas kafijas pagatavošanai augsta temperatūra nepieciešama ūdenim.

"Ja gatavo kafiju, kā Latvijas mājsaimniecībās vispopulārākais - čupiņkafija jeb aplejamā vai kādā franču preskannā, vajag uzvārīt tīru ūdeni, lai tādu varošu, 96 - 98 grādi aplej kafiju un šķīdinātu eļļas ārā," atzīst Rūdolfs Šteinbergs.

Padzišušu ūdeni nevar izmantot. Piens ir papildinājums kafijai. To var droši pievienot.

Papīra filtrs kafijas automātos dod vistīrāko garšu.