3. martā Latvijā sākas „Notāru dienas”, kas risināsies attālinātā veidā, valstī ievesto ierobežojumu dēļ. Par to, kā pieteikties bezmaksas konsultācijām, vai pietiks ar tālruni, vai nepieciešams kāds interneta rīks, skaidrojam raidījumā Kā labāk dzīvot.

Par Notāru dienu norisi stāsta Latvijas Zvērinātu notāru padomes locekle, zvērināta notāre Ilze Metuzāle, biedrības “Riga TechGirl” vadītāja Anna Andersone stāsta par sadarbību ar notāriem, lai varētu nodrošināt tehniski Notāru dienu norisi virtuālajos kabinetos.

Notāru dienās bezmaksas juridiskās konsultācijas par nekustamā īpašuma iegādi, mantojuma vai laulības šķiršanas lietām un citiem asktuāliem jautājumiem tiks organizētas interneta vidē – notāram un apmeklētājam individuāli tiekoties īpaši izveidotajā "virtuālajā kabinetā" lietotnē "Zoom".

Līdzās privātām konsultācijām notāri interneta vidē rīkos arī publiskas diskusijas, kurās ne tikai mudinās sakārtot dokumentus elektroniski un sniegs praktiskus padomus un ieteikumus, kas skar dažādas nozīmīgas dzīves sfēras, bet arī aktualizēs iedzīvotāju digitālās prasmes, skaidrojot, kā izmantot notāru pakalpojumus tiešsaistē. Šogad "Notāru dienās" pirmo reizi sadarbībā ar skolu programmu "Dzīvei gatavs" notiks īpašs pasākums vidusskolēniem "Iekāp notāra kurpēs", sniedzot iespēju jauniešiem izzināt šīs profesijas "aizkulises".