Finanšu izlūkošanas dienests ir sācis izglītojošu kampaņu "Zini naudas li(ī)kumus!", kas domāta plašam sabiedŗibas lokam, stāstot par riskiem, kas rodas, iesaistoties nelikumīgos finanšu darījumos.

Finanšu izlūkošanas dienesta vadītāja Ilze Znotiņa skaidro, ka kampaņa notiek jau otro reizi, šoreiz vairāk koncentrējoties uz jaunatni, stāstot par to, ko nevajadzētu darīt, lai neapmaldītos naudas līkumos, lai nenonāktu nepatikšanās gan pats jaunietis, gan viņa ģimene, gan visa sabiedrība kopumā. Šogad kampaņā vairāk akcenti riski, kas rodas, strādājot ar virtuālajām valūtām, jo bieži jauni cilvēki nolemj spekulēt.

Kampaņas mērķis ir stāstīt, ka finanšu noziegumi nav kaut kas tāls un nereāls, bet tas ir jautājums, kas svarīgs ikvienam, lai sabiedrība būtu labklājīgāka un valsts būtu drošībā.

Ģenerālprokurors Juris Stukāns uzsver, ka izglītošana par finanšu jautājumiem ir ļoti svarīga un daudz jāskaidro riski un dažādu finanšu darbību digitālajā vidē būtība.

“Izpratne par finanšu jautājumiem mums ir ļoti zemā līmenī, tāpēc ir būtiski skaidrot,” norāda Juris Stukāns, vērtējot ne tikai cilvēku prasmes rīkoties ar finansēm ne tikai digitālajā vidē.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieks Jēkabs Straume skaidro, kādas finanšu pārkāpumu lietas nākas izskatīt viņa vadītā biroja darbiniekiem.