Raidījuma skanēšanas laikā variet sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Lai ikdienu padarītu krāsaināku, ir nepieciešami svētki. Taču saulgriežus nebūt nesvin visās pasaules malās. Saistībā ar Gregora kalendāru Ziemassvētki un Jaunais gads ir svinētākie svētki gada laikā. Rotājumiem ir būtiska nozīme tam, kā veidojam atmosfēru ap ziemas saulgriežiem, vērtē raidījuma Kā labāk dzīvot viesi.

Cilvēkiem ir nepieciešams sakrāls piedzīvojums, kāds to atrod dabā, kāds svētku laikā krāšņi izpušķotā baznīcā.

Saulgrieži ir pārmaiņu laiks dabā un cilvēkos. Vai spējam sajust bioloģiskos ritmus un kā tie mūs ietekmē – gan fizioloģiski, gan psiholoģiski, un vai joprojām esam atkarīgi no dabas, interesējamies raidījumā Kā labāk dzīvot. Par saulgriežiem un Ziemassvētkiem - pārmaiņu laiku dabā un cilvēkos sarunājas filozofs, fiziķis Dainis Ozoliņš, Latvijas Folkloras biedrības pārstāve Gunta Saule un sociālantropologs, Latvijas Universitātes antropoloģijas studiju pasniedzējs Kārlis Lakševics.

"Lai jaunais saules gads nāk jaunu gaismu, jaunām atskārsmēm, jaunām dzīlēm un jauniem meklējumiem un atradumiem," vēl Gunta Saule.

"Lai visi svinētu Ziemassvētkus, vienalga kādā veidā, un viņu sirdīs būtu mīlestība. nevis konkurence vai citu noliegšana," ir Daiņa Ozoliņa vēlējums

"Atrast savus īstos Ziemassvētkus. Reklāmās arī ir tās ziņas, kas mums varētu būt svarīgs. Pat, ja mēs nesvinam Ziemassvētkus, lai varam mierīgi nesvinēt. Svinēt, kā gribam!" mudina Kārlis Lakševics