Raidījuma skanēšanas laikā varat sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.
Lai atzīmētu Pasaules sirds dienu, 29. septembrī visi interesenti ir aicināti piedalīties „Sirds dienas festivālā”. Bet par to, kas notiks festivāla laikā un kādiem veselības rādītājiem būtu jāpievērš uzmanība, lai saudzētu savu sirdi, skaidrojam raidījumā Kā labāk dzīvot. Raidījuma viesi: Latvijas Hipertensijas un aterosklerozes biedrības vadītājs profesors Kārlis Trušinskis un biedrības "ParSirdi.lv" vadītāja Inese Mauriņa.
“Sirds dienas festivāls” notiks Rīgā, Vidzemes tirgus teritorijā, – izglītojošs un sportisks sirds un asinsvadu veselībai veltīts pasākums.
“Sirds dienas festivālu” organizē pacientu biedrība “ParSirdi.lv” sadarbībā ar Latvijas Kardiologu biedrību, Latvijas Hipertensijas un aterosklerozes biedrību un Rīgas domes Labklājības departamentu. Pasākuma mērķis ir pievērst iedzīvotāju uzmanību sirds veselībai un sniegt iespēju bez maksas pārbaudīt sirds un asinsvadu slimību riska faktorus, saņemt speciālistu ieteikumus, smelties idejas aktīvai un veselīgai dzīvei jebkurā vecumā.
Festivāla laikā varēs bez maksas pārbaudīt sirds veselības riskus. Īpašu uzmanību pievērsīs “sliktajam holesterīnam” jeb zema blīvuma holesterīnam.
2019. gadā veikts pētījums rāda, ka paaugstināts arteriālais asinsspiediens virs 140/90 mmHg ir 36% Latvijas iedzīvotāju, paaugstināts “sliktais” jeb zema blīvuma holesterīna līmenis virs 3 mmol/l ir 62% iedzīvotāju, savukārt paaugstināts cukura jeb glikozes līmenis asinīs virs 5,6 mmol/l ir 27% Latvijas iedzīvotāju.
Inese Mauriņa norāda, ka, salīdzinot ar iepriekš veikto pētījumu pirms 10 gadiem, rādītāji ir nedaudz uzlabojušies. Kārlis Trušinskis vērtē, ka cilvēki vairāk pievērš uzmanību veselībai un arī medikamentu pieejamība, kas labāk palīdz sasniegt optimālos rādītājus, ir lielāka. Profesors akcentē, ka liela nozīme ir dzīvesveidam.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Komentāri (2)
Kopš jaunās zāļu kompensācijas sistēmas ieviešanas man jau 4 reizes nomainījies ārsta izrakstīto zāļu ražotājs, ko lietoju sirds ritma noregulēšanai, jo katru reizi aptiekā tiek dots cits variants , pamatojot ka šis ir šobrid kompensējamais , lētākais. Viena no attiecīgajā mēnesī lētākajām genēriskajām zālēm man ļoti labi palīdzēja un nemaz nejutu aritmiju, taču nākošajā mēnesī aptiekā tika izsniegts jau cita ražotāja variants, kas nestrādā tik efektīvi, taču iepriekšējo vairs nevarēju dabūt kā valsts kompensētu, tāpēc to iegādājos par savu naudu. Kāds būtu ārsta ieteikums, vai nav domāts šo sistēmu uzlabot, lai zāles būtu ne tikai lētākas, bet arī pacients varētu izvēlēties tās, kas vislabāk strādā un kuras iesaka ārsts?
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X