Lai atzīmētu Pasaules sirds dienu, 29. septembrī visi interesenti ir aicināti piedalīties „Sirds dienas festivālā”. Bet par to, kas notiks festivāla laikā un kādiem veselības rādītājiem būtu jāpievērš uzmanība, lai saudzētu savu sirdi, skaidrojam raidījumā Kā labāk dzīvot. Raidījuma viesi: Latvijas Hipertensijas un aterosklerozes biedrības vadītājs profesors Kārlis Trušinskis un biedrības "ParSirdi.lv" vadītāja Inese Mauriņa.

“Sirds dienas festivāls” notiks Rīgā, Vidzemes tirgus teritorijā, – izglītojošs un sportisks sirds un asinsvadu veselībai veltīts pasākums.

“Sirds dienas festivālu” organizē pacientu biedrība “ParSirdi.lv” sadarbībā ar Latvijas Kardiologu biedrību, Latvijas Hipertensijas un aterosklerozes biedrību un Rīgas domes Labklājības departamentu. Pasākuma mērķis ir pievērst iedzīvotāju uzmanību sirds veselībai un sniegt iespēju bez maksas pārbaudīt sirds un asinsvadu slimību riska faktorus, saņemt speciālistu ieteikumus, smelties idejas aktīvai un veselīgai dzīvei jebkurā vecumā.

Festivāla laikā varēs bez maksas pārbaudīt sirds veselības riskus. Īpašu uzmanību pievērsīs “sliktajam holesterīnam” jeb zema blīvuma holesterīnam.

2019. gadā veikts pētījums  rāda, ka paaugstināts arteriālais asinsspiediens virs 140/90 mmHg ir 36% Latvijas iedzīvotāju, paaugstināts “sliktais” jeb zema blīvuma holesterīna līmenis virs 3 mmol/l ir 62% iedzīvotāju, savukārt paaugstināts cukura jeb glikozes līmenis asinīs virs 5,6 mmol/l ir 27% Latvijas iedzīvotāju.

Inese Mauriņa norāda, ka, salīdzinot ar iepriekš veikto pētījumu pirms 10 gadiem, rādītāji ir nedaudz uzlabojušies. Kārlis Trušinskis vērtē, ka cilvēki vairāk pievērš uzmanību veselībai un arī medikamentu pieejamība, kas labāk palīdz sasniegt optimālos rādītājus, ir lielāka. Profesors akcentē, ka liela nozīme ir dzīvesveidam.