Raidījuma skanēšanas laikā variet sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


"Cīņa pret smēķēšanu ir cīņa par to, lai pusaudzis nesāktu smēķēt līdz 18 gadu vecumam," raidījumā Kā labāk dzīvot norāda ārsts Alvils Krams.

Ārsts atzīst, ka vēlāk smēķēt sāk salīdzinoši maz cilvēku. Bet atmest nekad nav par vēlu. Ja vēlas atmest smēķēšanu, nevajag samazināt cigarešu skaitu pakāpeniski, smēķēt ir jāpārtrauc uzreiz!

Kāpēc ir tik grūti atmest smēķēšanu un kas draud mūsu plaušām, ja tomēr turpinām to darīt? Raidījumā Kā labāk dzīvot diskutējam ar ārstiem un cilvēkiem, kam izdevies smēķēšanu atmest, vai pietiek tikai ar striktiem aizliegumiem un regulējumiem no valsts puses, vai vajag ko vairāk. Un kā motivēt jaunos cilvēkus nesmēķēt? Raidījuma viesi: Latvijas Tuberkulozes un plaušu slimību ārstu asociācijas valdes priekšsēdētājs, profesors Alvils Krams, Rīgas Stradiņa Universitātes pasniedzēja, mārketinga pētījumu uzņēmuma „Berg Research” vadītāja, socioloģe Ilze Rozenberga un hokeja kluba „Dinamo” runas vīrs Armands Simsons, kurš pats atteicies no smēķēšanas pirms četriem gadiem.

Ilze Rozenberga atklāj, ka pasaulē veiktie pētījumi rāda, ja cilvēks ir jaunāks, viņš respektē aizliegumus. Jā, viņš aiziet uzsmēķēt aiz stūra, bet galvā ir apziņa, ka tas nav atļauts, nav labi, ka tiek pārkāptas kādas normas. Cilvēkiem spēka gados, kas jau ilgstoši smēķē, tas pat rada lielāku pretestību, pat smīnu, viņiem nav vainas sajūta, ka smēķējot kāpņu telpā, kaitina kaimiņus.

Latvijā smēķē 36% jauniešu vecumā no 15 līdz 18 gadiem, tas ir trešais sliktākais radītājs Eiropā. Latvijā ir arī lielākais smēķētāju skaits vecumā no 11 - 15 gadiem, analizējot datus Baltijas valstīs. Turklāt šajā vecuma grupā vairāk smēķē meitenes.

Dažādas metodes, kā atmest smēķēšanu, iesaka arī klausītāji. Katram jāatrod savs ceļš, piebilst Krams.