Pareizi ir jāsaka un jāraksta - sociālās tīklošanās vietnes, sociālās saziņas (komunikācijas) platformas, arī sociālie mediji, bet ne sociālie tīkli vai soctīkli. Kāpēc tā? Raidījumā Kā labāk dzīvot skaidro valodnieki: Latvijas Universitātes profesors, valodnieks un tulkotājs Andrejs Veisbergs un filoloģijas doktore, valodniece Dite Liepa.

"Sociālie tīkli ir, bet ieklausieties, ko stāsta mediju speciālisti, ka sociālie tīkli ir katram savi un tās platformas un vietnes, kur tīklojamies, kur nesam to visu uz āru, tie ir sociālie mediji," norāda Dite Liepa. "Nav iebildumu pret vārdu savienojumu "sociālie tīkli", ir runa par pareizu tā lietojumu. Tīkls ir man, tīkls ir jums, mums kaut kur tas tīkls un tad mēs tīklojamies, mums ir tā platforma, kur apmaināmies viedokļiem. Tā skaidro mediju speciālisti, tas nav šajā gadījumā tik ļoti valodas jautājums, ka es kategorijā pareizi - nepareizi runāju. Tas ir par izpratni, kā mums skaidro komunikācijas speciālisti."

"Ir arī iebildums pret vārda mediji lietojumu, jo daudzi uzskata, ka tie nav mediji. Tāpēc pēc arī piedāvā platformas, vietnes, turpina Dite Liepa.

"Šeit ir vēl problēma, ka tīklošanās vai tīmekļošanās, kurš ir īstais vārds, jo vispār mums ir tīmeklis un tas, kas notiek šajā jomā, tā būtu tīmekļošanās, bet tas ir traki garš vārds un grūti izrunājams. Tā kā laikam paliekam pie tīkliem un tīklošanās," pieblist Andrejs Veisbergs.