No 14. līdz 18.oktobrim Labklājības ministrija Latvijā izsludina Sociālās uzņēmējdarbības nedēļu, kuras ietvaros, sociālajos uzņēmumos norisināsies Atvērto durvju dienas, lai ikviens varētu iepazīties un izzināt klātienē, ko piedāvā un kā strādā sociālie uzņēmumi mūsu valstī. Atvērto durvju dienas notiks no 15. līdz 17.oktobrim.

Kas ir sociālā uzņēmējdarbība un kā iespējams izdarīt ko tādu, ko novērtē visa sabiedrība? Par idejām, uzdrīkstēšanos un iespējām iepazīties ar tām klātienē,  interesējamies raidījumā Kā labāk dzīvot. Raidījuma viesi: Labklājības ministrijas Darba tirgus politikas departamenta direktors, Sociālo uzņēmumu komisijas priekšsēdētājs Imants Lipskis, attīstības finanšu institūcija „Altum” Programmu attīstības departamenta vadītāja Madara Dambe-Krastkalne, kā arī sociālie uzņēmēji, Sociālā uzņēmējdarbības nedēļas Atvērto durvju dalībnieki: SIA "Stikla māja", stikla dizaina studijas "Glass Point" vadītāja Ieva Zemīte, SIA „Mobilizing” vadītāja Santa Beitāne, tā ir autoskola nedzirdīgiem un vājdzirdīgiem cilvēkiem Rīgā un Valmierā, un „Cafe M” saimniece Ulla Milberta, viņa izveidojusi pirmo bezatkritumu kafejnīcu Latvijā.

"Kopš stājies spēkā Sociālās uzņēmējdarbības likums, Latvijā oficiāli darbojas 71 sociālais uzņēmums, bet cilvēku, kas dara labas lietas un dara pasauli labāku, ir vairāk," atzīst Imants Lipskis.

Atvērto durvju dienās ministrija vēlas aicināt sociālos uzņēmējus parādīt sevi un reklamēt, bet sabiedrības uzmanību vērst uz to, ka ir šādi uzņēmumi, un iepazīst to darbību.

Tiem, kas apsver domu iesaistīties sociālā uzņēmējdarbībā, Santa Beitāne vēl sekot savam sirds aicinājumam un arī mēģināt nopelnīt. Ulla Milberta iesaka iet uz visām iespējamām konsultācijām, rakstīt un jautāt. Viņa saskārusies ar daudziem laipniem cilvēkiem valsts iestādēs. Bez šāda atbalsta viņas uzņēmuma darbības uzsākšana nebūtu iespējama.

Savukārt Ieva Zemīte mudina pamēģināt dažādas lietas un pārbaudīt, kas darbojas, kurš risinājums cilvēkus interesē, un tikai tad konsultēties, saņemt atbalstu un attīstīt.