Raidījuma skanēšanas laikā variet sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Lai gan statistikas dati liecina, ka noslīkušo skaits Latvijā gadu no gada turpina samazināties, tomēr bojāgājušo skaits joprojām ir salīdzinoši augsts. Arī šī gada drūmā statistika nevieš nekādu optimismu. Vai ir kādi risinājumi, lai cilvēki Latvijā neslīktu?

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas priekšniece Agrita Vītola norāda, ka šīs peldsezonā glābēji no ūdeņiem izcēluši jau 40 bojāgājušos. Ir arī vairāki gadījumi, kad izdevies izglābt cilvēkus. Bieži vien cilvēki dodas peldēt apreibinošo vielu ietekmē un ar savu skaļo uzvedību pievērš apkārtējo un arī glābēju uzmanību. Viņa arī atgādina, ka par drošību ir jārunā gan ar pieaugušajiem, gan bērniem, bērniem arī būtisks pieaugušo piemērs, lai vārdi saskanētu ar darbiem.

Latvijas peldēšanas federācijas prezidents Aivars Platonovs atzīst, ka alkohols pastiprina noslīkšanas risku, bet tā ir problēma daudzās valstīs. Arī bez tā Latvijā ir daudz negadījumu, kas saistīti ar pārgalvīgu rīcību un drošību uz ūdens.

Biedrības "Peldēt droši" dibinātāja Zane Gemze norāda, ka bērniem Covid-19 ierobežojumu dēļ nav bijusi iespēja bērniem stiprināt peldētprasmi un mācīties peldēšanu vajag sākt apgūt jau rudenī baseinā, ne vasarā atklātā peldvietā.

Rīgas Pašvaldības policijas Drošības uz ūdens un civilās aizsardzības pārvaldes pārstāvis Jānis Skrims bilst, ka glābējiem šajā karstajā vasarā ir daudz darba, jo cilvēki daudz atpūšas pie ūdens un bieži ir arī pārgalvīgi. Viņš gandarīts, ka šajā sezonā Rīgas ūdenstilpnēs ir izglābti seši cilvēki, daudz nācies sniegt pirmo palīdzību cilvēkiem karstumā.