Raidījuma skanēšanas laikā variet sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


No 30. novembra līdz 4. decembrim raidījumā Kā labāk dzīvot Tehnoloģiju nedēļa. To sāksim ar mītiem apvīto 5G sakaru tehnoloģiju. Eiropas Telekomunikāciju tīklu operatoru asociācija nesen publicēja pētījumu, kurā apgalvots, ka 54% Eiropas iedzīvotāju ir pozitīvi noskaņoti pret 5G tehnoloģijām. Vienlaikus lielai daļai eiropiešu nav stingras pārliecības par to, ka dažādi mīti par 5G ir nepatiesi. Kāpēc tieši 5G, nevis 3G vai 4G sakaru standarts ir raisījis tik pretrunīgas reakcijas sabiedrībā, skaidrojam raidījumā Kā labāk dzīvot. Vai 5G tiešām var mainīt mūsu dzīvi?

“Tas ir vienkārši vadiņš, neredzams vadiņš, tikai izmanto citas frekvences un, kas būtiski, nodrošinās augstu funkcionalitāti iekārtām, kas sazināsies ar šo 5G protokolu,” populārzinātniski tehnoloģiju skaidro "5G Techritory" direktors Neils Kalniņš. Būtiskākais, ka nerunāsim par cilvēku savstarpējo saziņu, bet mašīnu savstarpējo saziņu, dažnedažādu radio iekārtu. Nākotnē arī par mākslīgo intelektu, kurš visticamāk šīs daudzās dažādās iekārtas pārvaldīs, izmantojot 5G protokolu.

“Tas, uz ko mēs tiecamies, lai iekārtas var sazināties reālā laikā savā starpā,” turpina Neils Kalniņš.

Paralēli pastāvēs un nekur nepazudīs ar 4G, 3G un pat 2G tehnoloģijas, jo tās katra nodrošina savas funkcijas.

LMT prezidents Juris Binde piekrīt, ka visas tehnoloģijas pastāvēs paralēli. Viņš vērtē, ka 5G tehnoloģijas pilnvērtīgi darbosies vēl pēc dažiem gadiem.

Vai ir bažas par 5G ietekmi uz veselību, skaidro Veselības inspekcijas Vides veselības nodaļas vadītājs Normunds Kadiķis.