Šie plāksteri, ierasti saukti par teipiem, sākumā tika izmantoti profesionālajā sportā, lai palīdzētu muskuļu sastiepumu gadījumā. Ar laiku teipi sāka pildīt vēl vairākas funkcijas, un tagad tos izmanto ne tikai sportisti, bet arī mediķi. Tomēr ir pētījumi, kas apliecina, ka teipošana ir laika un naudas šķiešana un nekas vairāk. Patiesību skaidroja raidījumā Kā labāk dzīvot. Stāsta fizioterapeite Ance Veismane, Fizioterapeitu asociācijas valdes locekle Līga Līdumniece un fizioterapeits Mareks Osovskis.

Ance Veismane ir pievērsusi uzmanību ar alternatīvu skatījumu uz teipu, skaidrojot, ka teips nav brīnumlīdzeklis visām kaitēm.

Protams, teipošanas metodi plaši izmanto, it sevišķi, sportisti. Jāatceras, ka teipa efekts pamatā ir īslaicīgs. Lai atgūtu veselību nepietiks tikai ar plāksteri, būs arī aktīvi jākustas un jāvingro.

Klausītāji arī interesējas, vai plākstera krāsa ietekmē. Speciālisti vērtē, ka tas vairāk ir mārketings un krāsu terapiju, kas ir alternatīvā medicīna, nevajadzētu jaukt ar tradicionālo medicīnu, kas ir teips. Taču ir cilvēki, kurus iespaido izvēlētā plākstera krāsa.