Raidījuma skanēšanas laikā variet sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Kamēr dārzā īsti vēl nav ko darīt, ja nu vienīgi var nopļaut mauriņu, vairāk laika var veltīt telpaugu apčubināšanai. Par telpaugu kopšanu un ko jau var sēt podiņos, lai aug uz palodzes, saruna raidījumā Kā labāk dzīvot. Stāsta Nacionālā botāniskā dārza Oranžēriju augu nodaļas vadītāja Zane Purne un Latvijas Universitātes Botāniskā dārza telpaugu speciāliste Ingūna Gudrupa.

Telpaugus klimatiskās pārmaiņas un šī siltā ziema tik krasi neietekmē, tiem svarīga gaisma vairāk. Bet, šobrīd telpaugu klāstā ir vairāki augi, kuri, iespējams, pēc gadiem  varētu augt ārā siltā klimata dēļ. Piemēram, vīģes koks.

  • Gaismas paliek vairāk, tāpēc istabaugi ir jāgriež, lai kupli augtu. Daudzi augi jāgriež, jo zied uz jaunajiem dzinumiem.
  • Neprofesionālim jābūt nedaudz māksliniekam, apgriežot savus augus. Ja galīgi neizdodas izdomāt, kā labāk darīt, var sūtīt abām speciālistēm uz e-pastu bildi un viņas iezīmēs, kurus zarus griezt.
  • Jāatceras, ja gumijkoks, negriezts desmit gadus, būs kāds laiks jāpagaida, kamēr būs jaunie dzinumi.
  • Telpaugus var sākt apgriezt, tikko saules ir un gaismas ir vairāk. Noteikti jau februārī.
  • Tropu augus lēnām var sākt mēslot, jo tiem nav izteikta miera perioda. Arī tos, kas zied.
  • Telpaugus vislabāk laistīt ar akas ūdeni vai lietus ūdeni. Nevajag augu laistīšanai izmantot veikalā pirku ūdeni. Bet jāatceras, ka telpaugus nevajag pārlaistīt!