Arī telpaugiem, kuriem gādīgi saimnieki nodrošina mūžīgo vasaru, rudens un ziemas laikā tomēr ir nepieciešams miera periods. Par telpaugu kopšanu ziemas laikā stāsta un uz klausītāju jautājumiem raidījumā Kā labāk dzīvot atbild Nacionālā botāniskā dārza Oranžēriju augu nodaļas vadītāja Zane Purne.

Lielākoties augi turpina augt un ziedēt arī tagad, kad dienas ir īsākas un laiks ir aukstāks. Tie tāpat ir jāmēslo un jālaista. Vienīgi laiks ir tumšs un saules ir maz, bet visi eksotiskie augi, kas ir telpās, vēlas gaismu.

Šajā tumšajā laikā augu jāmēģina nolikt tuvāk gaismas avotam – logam. Ja nobirst kāda lapa, par to nevajag satraukties, jo drīz būs Ziemassvētki un tad janvāris, kad saule palēnām atgriezīsies.

Bet visu nevar arī norakstīt uz gada tumšo laiku, lai arī šajā laikā gaisma lielākoties ir pie vainas. Bet, iespējams, ka lapas augiem birst, jo augs ir pārlaistīts vai pārmēslots. Tāpat ir kaitēkļi, kas var nodarīt pāri istabas augam.

Ja šajā gada laikā augu pārstāda, vēlams sakņu kamolu neizjaukt, tikai pārlikt augu jaunā podā un apbērt apkārt zemi.

Krāšņi ziedošo Ziemassvētku kaktusu šobrīd nevajadzētu grozīt, jo viņš jau ir pielāgojies gaismas virzienam un ziedēšanas laikā pārkārtoties ir grūti.