Raidījuma skanēšanas laikā varat sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


24. martā visā Latvijā norisināsies ikgadējā Tiesu izpildītāju diena, kas šogad būs veltīta tam, lai palīdzētu iedzīvotājiem nekļūt par parādniekiem.

Ko parādnieks var darīt, lai lieta nenonāktu līdz piespiedu izpildei, vienoties ar piedzinēju par parāda apmaksu pa daļām, lūgt tiesu vai citu institūciju, kas izdevusi izpildu rakstu, lai sadala maksājumus daļās, atliek izpildi. Tāpat, jau lietai nonākot pie tiesu izpildītāja, parādnieks var vērsties gan pie piedzinēja, gan tiesā un lūgt, lai izpildi atliek vai sadala maksājumus daļās.

Raidījumā Kā labāk dzīvot plašāk skaidro Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju asociācijas padomes priekšsēdētāja Iveta Kruka un tiesu izpildītāja Sandra Rundele.

Konsultācijas norisināsies tikai attālināti. Pandēmijas pieredze rāda, ka tas ir vislabākais formāts, kā pārrunāt šādus diskrētus jautājums - savas parādsaistības. Konsultācijas būs pa tālruni 67290005, sazinoties e-pastā tidienas@lzti.lv, WhatsApp čatā - 27840355 un Facebook kontā facebook.com/LZTIP.

Tāpat konsultācijas telefoniski būs iespējams saņemt visu tiesu izpildītāju birojos. Tiesu izpildītāju kontaktinformācija atrodama Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes mājaslapā.

"Šobrīd ir daudz lietu, kur cilvēki nav pamanījuši, ka jāsamaksā mēneša laikā pēc soda uzlikšanas. Tās 30 dienas ir svarīgas," par administratīvo sodu nomaksu atgādina Sandra Rundele.

"Pirms iestāde nosūta lietu tiesu izpildītājam, tajos gadījumos, ka redz - sods nav apmaksāts, nav arī apstrīdēts, 30 dienas ir pagājušas, iestāde vēl sūta atgādinājumu, ziniet, jums viens sodiņš palicis neapmaksāts. Ja tuvāko dienu, nedēļu laikā nesamaksāsiet, tad nodosim piespiedu izpildei. Viss jau ir jauki, bet cilvēki šos paziņojumus citreiz nesaņem, jo es jau tajā adresē nedzīvoju 10 gadus. Šobrīd visiem saviem klientiem stāstu - aktivizējiet e-adresi.

Visa informācija pienāk elektroniskā formātā. Es teiktu ļoti ērti un vispār nav opciju kaut ko palaist garām. Tajā e-pastā ir jāielūkojas," norāda Iveta Kruka. 

Lielākoties tiesu izpildītājiem ar administratīviem sodiem nākas strādāt. Katrs gadījums jāizskata individuāli.

"Nākot pretī, savi 30 % netur vārdu, nemaksā un pazūd, pēc laika atgriežas ar vēlmi maksāt. Nav tik viennozīmīgi pieiet jautājumam. Plašs apstākļu kopums," atzīst Sandra Rundele.