Raidījuma skanēšanas laikā varat sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Svarīgi, lai cilvēkam mutē ir tīri un veseli zobi. Tas ir svarīgi arī vispārējai veselībai.

Kas cilvēkiem traucē divas reizes dienā iztīrīt zobus ar fluorīdu saturošu zobu pastu, tā rūpējoties par savu zobu veselību. Nebūs jāsatraucas vai daudz mazāk būs jāsatraucas par savu zobu veselību un izdevumiem zobārstam. Latvijā veikts pētījums liecina, ka trīs līdz sešu gadu laikā par 40 procentiem samazinās kariesa veidošanās, ja regulāri hno rīta un vakaros iztīra zobus.

Studijā Ilze Straume, Slimību profilakses un kontroles centra, Sabiedrības veselības veicināšanas departamenta vadītāja,  Egita Senakola, Latvijas Zobārstu asociācijas valdes locekle, RSU Stomatoloģijas institūta Mutes Veselības centra vadītāja, un Andis Paeglītis, Latvijas Zobārstu asociācijas prezidents.

Zobu veselību mēs droši varam pieskaitīt pie sociālām problēmām, jo ne visi Latvijas iedzīvotāji var atļauties zobārsta pakalpojumus. Protams, galvenais iemesls, kāpēc zobārsts var „pagaidīt”, ir pakalpojuma dārdzība, bet jāņem vērā arī pieejamība.