No 1. marta varēs iesniegt ienākumu deklarācijas  Valsts ieņēmumu dienestā par 2019. gadu. Kādos gadījumos jāaizpilda gada ienākumu deklarācija, kā to aizpildīt, ko darīt, ja izveidojies parāds, un kā atgūt no valsts nodokļa pārmaksu, raidījumā Kā labāk dzīvot skaidro Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu pārvaldes Fizisko personu nodokļu metodikas daļas Otrās nodaļas galvenā nodokļu inspektore Ināra Kopase.

Ināra Kopase norāda, ka

visērtāk iesniegt ienākumu deklarāciju, izmantojot elektroniskās deklarēšanās sistēmu (EDS). Visi dati uzreiz “tiks ielasīti” deklarācijā, būs redzami maksājumi, kas veikti pensiju fondos, par apdrošināšanu, mācību maksa augstskolās.

Arī ārstniecības iestādes ir sākušas jau iesniegt ziņas par sniegtajiem medicīnas pakalpojumiem 2019.gadā, ja ir izrakstīts e-rēķins un cilvēks ir devis atļauju to nosūtīt VID. Līdz ar to būs jāiesniedz tikai tie dokumenti, kas nav “ielasīti” elektroniski. Tie būs čeki par izglītību, bērnu interešu izglītību, arī čeki par medicīnas pakalpojumiem, ziedojumiem.

Ja čeki jau gada laikā laicīgi apkopoti sadaļā attaisnotie izdevumi, būs tikai jāpievieno.

Ja vēlas, ieņēmumu deklarācijas var iesniegt kādā no VID nodaļām klātienē, labāk nesteigties to uzreiz darīt 1.martā, būs jāstāv rindās.

Arī EDS sistēmā nevajadzētu visiem uzreiz steigties pirmajā stundā pieslēgties.

Līdz 16.jūnijam varēs iesniegt arī čekus par iepriekšējiem gadiem.

Ja nauda par attaisnotajiem izdevumiem nav saņemta trīs mēnešu laikā, jāinteresējas VID.