Kas nosaka to, kā sabiedrība runās – likumi vai tradīcijas? Kas vēl? Vai valodai ir jāmainās, diskutējam raidījumā Kā labāk dzīvot. Raidījuma viesi: valodnieki Dite Liepa un Andrejs Veisbergs un tulkotājs un mūziķis Ingmārs Zemzaris.

Februāris ir Endzelīna mēnesis un Latvijas Universitātes Latviešu valodas institūts aicina piedalīties akadēmiķa Jāņa Endzelīna 147. dzimšanas dienas atceres starptautiskā zinātniskā konferencē "Valoda sabiedrībā". Tā norisināsies 20. un 21. februārī LU Mazajā aulā.

Runājot par konferences tematu, Andrejs Veisbergs min, ka vajadzētu runāt par interneta paaudzi, bērniem, kas uzauguši ar planšetēm un varbūt ar mātes pienu iezīduši kādas angļu animācijas filmas.

Sarunas ar jauniešiem vecumā no 15 līdz 20 gadiem liecina, ka viņi runā nevis iestarpinot kādus angļu vārdus, kas būtu pieņemami, bet viņi runā, jaucot kodus, proti, teikumā puse ir angliski, puse – latviski. Turklāt angļu puse nav adaptēta un ne vienmēr ļoti pareizā angļu valodā.

Veisbergs norāda, ka tas ir interesants un mazliet satraucošs jautājums, jo kolēģi Lietuvā un Igaunijā min, tur tāda pieredze nav novērota.