Raidījuma skanēšanas laikā varat sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.
Vairogdziedzeri var saukt par mūsu organisma 'pelēko kardinālu". Tas darbojas nemanāmi, bet tam ir sava loma, faktiski visos organismā notiekošajos procesos. Varam tikai iedomāties, kas notiek, ja vairogdziedzeris nestrādā kā nākas. Raidījumā noskaidrojam, kādas ir tipiskākās saslimšanas, kas saistītas ar vairogdziedzeri, kā tās ārstēt un kā mūsu dzīvesveids ietekmē vairogdziedzera veselību.
Studijā Endokrinoloģijas centra vadītājs profesors Valdis Pīrāgs un sertificēts radiologs, medicīnas doktors Pēteris Priedītis.
Vairogdziedzeris organismā ir viens no "lielajiem slēdžiem", kas pārslēdz mūsu vielmaiņu no kūtrākas uz aktīvāku un otrādi. Cilvēkiem vairogdziederis regulē vielamaiņu mainoties sezonām, saslimstot, arī sievietēm iestājoties grūtniecībai un pēc tās. Ja vīriešiem veidojas vairogdziedzera mezgli, uztraukumam ir lielāks pamats, jo tie biežāk ir ļaundabīgi, nekā sievietēm.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Komentāri (2)
Man ir operēta viena puse vairogdziedzera un otrai pusei būtu nepieciešama operācija. regulāri eju pie endokrinologa un no zinātnes viedokļa sekoju līdzi sava vairogdziedzera funkcijai. Bet manī ir ticība arī tā saucamajām "tantiņām" jeb dziedniekiem. Ar savu endokrinologu esmu runājusi par to un mēs izrunājāmies, ka vairogdziedzera problēmas kaut kādā ziņā ir saistītas ar mūsu dzīves uztveri, ar emocijām. Kāda ir Jūsu pieredze ar šādu "neformālo" ārstēšanu? Vai ir zinātniski pētījumi pasaulē par zinātnes un dziednieku paveikto?
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X