Raidījuma skanēšanas laikā variet sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Katram ceturtajam planētas iedzīvotājam ir vai varētu būt konstatēta vājredzība. Par to liecina Pasaules Veselības organizācijas apkopotie dati. Kā rūpēties par acu veselību, lai neveidotos vājredzība, raidījumā Kā labāk dzīvot skaidro oftalmoloģe, „AIWA CLINIC” oftalmoloģijas nodaļas vadītāja Dace Lietuviete un optometriste-vājredzības speciāliste Evita Kassaliete.

Par vājredzību var runāt situācijā, kad redzes pasliktināšanās ir tik pamatīga, ka ne ar briļļu, ne kontaktlēcu palīdzību vairs nevar izlasīt avīzes tekstu. Tas ir signāls, ka esam nonākuši vājredzības līmenī, kad jāmeklē specifiska palīdzība.

Statistika liecina, ka ar vājredzību sirgst apmēram ceturtdaļa pasaules iedzīvotāju. Latvijā maz tiek oficiāli reģistrēti vājredzīgi cilvēki.

"Vājredzība savā ziņā ir sociāla problēma, jo prasa naudas ieguldījumus atrisināšanai. Daļēji arī nevērība pret savu veselība, cilvēki neizprot, cik regulāri vajadzētu aiziet pie acu ārsta, izmērīt acu spiedienu," norāda speciālistes.

Regulāri, reizi gadā, cilvēkiem acu ārstu vajadzētu apmeklēt, sasniedzot 40 gadu vecumu.

Vecāku atbildība ir veikt ne tikai obligātās veselības pārbaudes bērniem, bet arī aizvest pie acu ārsta, ja ir palielināta slodze. Vecāku atbildība ir nodarbināt bērnus tā, lai pēc iespējas retāk būt jānēsā brilles. Vienīgais, kas no tā mūsdienās var pasargāt, ir fiziskas aktivitātes ārā. Tāpat vecākiem būtu jāiemāca bērnus rūpēties par savu veselību.