Vakcinācija ir visefektīvākā infekciju slimību profilakses metode. Raidījuma viesi iesaka arī vakcinēties pret gripu un norāda, ka vakcīna arī droša grūtniecēm un vakcinēšanos var veikt pat pēdējās grūtniecības nedēļās.

Vakcīnas savulaik bija brīnumains glābiņš no smagām vai fatālām saslimšanām un radīja apvērsumu medicīnā. Kā mainījusies pasaule, vai vakcinācija joprojām ir aktuāla, lai kontrolētu saslimšanas un pasargātu sevi?  Raidījumā Kā labāk dzīvot interesējamies, kādas vakcīnas ir aktuālas pieaugušo vecumā, ko darīt, ja aizmirsies vai nojucis vakcinācijas grafiks, kādi mīti joprojām dzīvi par vakcināciju un kā tos atspēkot. Skaidro Rīgas Stradiņa universitātes pasniedzēja un ģimenes ārste, RSU medicīnas fakultātes docētāja Gunta Tīcmane, Slimību profilakses un kontroles centra pārstāvis infektologs Jurijs Perevoščikovs un RSU pasniedzēja infektoloģe Angelika Krūmiņa.

Bieži prasa, kāpēc maziem bērniem vajag tik daudz vakcīnu. Tāpēc, lai apsteigtu iespēju inficēties. Ja neapsteigsim, jebkurš no mikrobiem var izraisīt nopietnu saslimšanu. No vecākiem iegūtā imunitāte darbojas tikai pirmajā dzīves pusgadā