Vakcinēšanās pret Covid-19 Latvijā vēl tikai uzņem apgriezienus, tāpēc raidījumā Kā labāk dzīvot turpinām iztaujāt par vakcināciju un vakcīnām Rīgas Stradiņa universitātes profesori, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Ģimenes vakcinācijas centra vadītāju Daci Zavadsku un Vakcinācijas projekta biroja pārstāvi Ievu Stūri.

"Nevar iepriekš paredzēt, kuram būs izteiktāka reakcija pēc vakcinēšanās. No pētījumiem un tagad no reālās dzīves zinām, jo vecāka gadagājuma cilvēks, jo mazāk tas ir izteikts," par reakciju pēc potes skaidro Dace Zavadska. "Mans ieteikums būtu, vienai struktūrvienībai, vienai nodaļai vienā dienā neiet vakcinēties, tā nebūtu labākā stratēģija. Pakāpeniski visus darbiniekus vakcinējam, ja kādam ir sūdzības, tad vienu vai divas dienas, parasti tas nav ilgāk, ļoti pēkšņi arī pārtraucas, tie cilvēki paliek mājās."

"Mēs esam pieraduši, ka pēc vakcīnām nav gandrīz nekādas sagaidāmās reakcijas. Covid vakcīnas ir reaktogēnākas jeb vairāk šīs sagaidāmās reakcijas izraisošas. Tās ir nepatīkamas, bet nav veselībai kaitīgas. Tā ir vienīgā cena, ko maksājam, lai pēc tam būtu droši, ja mēs inficēsimies ar Covid vīrusu, mēs nenonāksim slimnīcā un neizvilksim to nelaimīgo biļeti," atzīst Dace Zavadska.

Viņa mudina, ka darba devējam nevajadzētu dusmoties, ja cilvēks saka, ka grib palikt mājās pēc potes un vajadzētu to saprast.