Raidījuma skanēšanas laikā variet sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Latvijas valsts simtgades svinību ietvaros 2019. gads pasludināts par varonības gadu. Kas ir varonība mūsdienās: vai varonība ir stāties fiziski pretī briesmām un riskēt ar savu dzīvību, vai varonis ir tas, kurš ir gatavs ziedot dzīvību, lai aizstāvētu noteiktas vērtības un ideālus. Varbūt par varoņiem varam runāt tikai pagātnes formā? Par drosmi un varonību raidījumā Kā labāk dzīvot sarunājās sociālantropoloģe Aivita Putniņa, centra cilvēka izaugsmei „Torņakalns” pasniedzēja, praktizējoša drosmes trenere Agnija Smite, militārais psihologs, Virsniekspeciālistu centra pamatkursa klausītāja Elīna Kalneniece, Nacionālo bruņoto spēku Rekrutēšanas un atlases daļas priekšnieks kapteinis Rihards Rozenbaums.

"Nav algoritma, lai pateiktu, kas var būt varonis, kas ne. Nevaram pateikt īpašības, kas var piemist varonim. Nav tādas prizmas caur kuru paskatīties, lai pateiktu, ka tas būs varonis, tas ne," uzskata Rihards Rozenbaums.

Agnija Smite vērtē, ka tas, ja būsi drosmīgs, nenozīmē, ka nebūs bail. Vairāk ir jautājums, kā bailes var atpazīst, pārvarēt un iet uz priekšu. Viņa norāda, ka svarīgi ir atpazīs savu komforta zonu un nedaudz izkāpt no tās laukā - iepazīt sevi, ka rīkojamies nezināmās situācijas, kaut vai iztīrīt zobus ar otru roku.

Rihards Rozenbaums norāda, ka svarīgi ir būt atbildīgam un būtiska ir cieņa pret pamatvērtībām - ģimeni un valsti, ja tā būs, cilvēks būs drosmīgs un vajadzības gadījumā to arī izrādīs. Viņš arī uzskata, ka jaunieši arī šodien ir gana drosmīgi, varbūt atbildība atšķiras no laika pirms 100 gadiem.