Raidījuma skanēšanas laikā variet sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Lai gan šonedēļ karstums Latvijā ir mazinājies, laika prognozes liecina, ka jau nākamnedēļ gaidāms karsts un sutīgs laiks, kas var radīt diskomfortu ne tikai cilvēkiem, bet arī mūsu suņiem un kaķiem. Kā palīdzēt mājdzīvniekiem pārvarēt vasaras karstumu, raidījumā Kā labāk dzīvot  skaidro veterinārārste Anita Kalniņa-Beinerte.

Veterinārārstes ieteikumi un atgādinājumi, kā parūpēties par mājdzīvniekiem karstajā laikā:

  • Karstā laikā pārkaršana skar ne tikai cilvēkus, bet arī dzīvniekus, sevišķi suņus.
  • Katru vasaru ir dzīvnieki, kas pārkarst mašīnās, it sevišķi suņi, kuriem ir ierobežotas sevis atvēsināšanas spējas. Suņiem sviedru dziedzeri ir uz pēdu spilventiņiem un tā suns svīst, un atvēsināšanā notiek ar saasinātu elpošanu jeb elšanu. Ja temperatūrā mašīnas salonā ir ap +40 un vairāk grādu, tad atvēsināšanās vairs nav iespējama, kas var novest pie nopietniem pārkāršanas riskiem.
  • Kaķim elšana ar vaļēju muti ir pazīme, kuras dēļ jāvēršas pie veterinārārsta. Arī kaķi nevajadzētu atstāt mašīnā karstā laikā. Lai arī atver logus, ar to nav pietiekami.
  • Telpās, kur uzturas dzīvnieki, ir svarīga vēdināšana, bet lielākais kaķu “ienaidnieks” ir vēdinašanas režīmā atvērti jeb puspavērti logi. Kaķis var iesprūst puspavērtos logos. Ja tā ir noticis, būtiski, cik ātri viņu atbrīvo. Kaķi parasti iesprūst ar ķermeņa vidusdaļu un jo viņš vairāk kustas un cenšas izkļūt ārā, jo vairāk slīd iekšā loga atverē un nosprosto sev nervus, iekšējos orgānus.
  • Pirms doties ar suni pastaigā karstā laikā pilsētā, vispirms vēlams uz asfalta nolikt plaukstu 5-7 sekundes. Ja plauksta deg, degs arī sunim ķepas un viņš nevarēs normāli pastaigāt. Labāk izvēlēties pastaigas agrākās rīta stundās vai vēlāk vakarā un, protams, ēnainākās vietās.
  • Tāpat pastaigas ieteicams ņemt līdzi ūdeni. Arī mājās suņiem, kuri dzīvo voljēros, ir jābūt pieejamam ūdenim. Šķidrums jāuzņem ne tikai cilvēkiem, bet arī dzīvniekiem.
  • Tāpat voljērā ir jābūt vietai, kur patverties no tiešiem saules stariem.
  • Ja suns ir pārkarsis, nevajag viņu strauji iegremdēt ūdenī vai laistīt ar aukstu dušu. Tas arī var radīt stresu dzīvniekam. Atvēsināt vajag ar aukstām kompresēm ap kaklu, galvas un cirkšņu rajonā.
  • Karstā laikā var garo un biezo spalvu apcirpt gan suņus, gan arī kaķus.