Komanda ir visa pamatā, komandai ir liela nozīme, pārliecināti diskusijas dalībnieki raidījumā Kā labāk dzīvot.

Riska faktori ir katrā otrā uzņēmumā, bieži vien tie ir saistīti ar to, ka vadītājs nav piemērots amatam. Tāpat speciālisti norāda, ka liela problēma ir spēja un māka deleģēt uzdevumus padotajiem.

"Visiem cilvēkiem, kas kaut ko sasnieguši, liekas, ka varēs izdarīt labāk un paši vislabāk zina, kā darīt. Uzņēmumu vadītājiem deleģēšana būtu jāmāca," skaidro Latvijas Personāla vadības asociācijas valdes priekšsēdētāja Eva Selga.

Vadītāja uzdevums ir plānot, organizēt, kontrolēt. Vadītāja uzdevums ir piesaistīt tādus cilvēkus, kam var deleģēt darbus.

“Mana pieeja ir tāda, ja es vadu kādus procesus, katrā konkrētajā lietā cilvēki ir daudz gudrāki par mani. Mana loma ir savākt šos cilvēkus. Vadātājam jāpārredz viss laukums,”  atklāj Latvijas tirdzniecības un rūpniecības kameras prezidents Aigars Rostovskis.

Latvijas uzņēmumi nereti „slimo” ar nu jau labi zināmu slimību - nespēju izveidot stipru darbinieku kolektīvu, faktiski komandu. Kolektīvs kā viena molekula – varbūt dažs labs mūsu klausītājs šo saukli atcerēsies no padomju laikiem. Lai cik paradoksāli tas neizklausītos, bet spēcīga un saliedēta komanda ir pamatā tam, lai uzņēmums varētu veiksmīgi eksistēt un izvirzīt sev augstus mērķus. Ko nozīmē "veiksmīgs uzņēmums" un ko uzņēmumam dod prasmīgi izveidota komanda? Kā veidot saliedētu komandu, ko par to saka komandas izcilības pētījums, raidījumā Kā labāk dzīvot skaidro uzņēmuma “Academia” Baltijas reģiona vadītājs Jānis Skrūzkalns, Latvijas tirdzniecības un rūpniecības kameras prezidents Aigars Rostovskis, Latvijas Personāla vadības asociācijas valdes priekšsēdētāja Eva Selga.