Pēc pēdējo gadu ieguldījumiem pilsētas labiekārtošanā un dažādu atpūtas objektu izvietošanas Ventspils ir kļuvusi par vienu no populārākajām tūrisma galamērķiem Latvijā. Šodien, 25.jūlijā, Ventspils ir gatava jaunās koncertzāles atklāšanai. Kas vēl īpašs un apskates vērts ir Ventspilī, raidījumā Kā labāk dzīvot stāsta Ventspils pilsētas domes Tūrisma informācijas centra vadītājas pienākumu izpildītāja Dace Kalsere, profesionālās izglītības kompetences centra Ventspils Mūzikas vidusskola direktora vietnieks Jēkabs Macpans, Ventspils Starptautiskās Rakstnieku un tulkotāju mājas vadītāja Andra Konste, vēstures doktors Ventspils muzeja direktora vietnieks zinātniskajā darbā, vadošais pētnieks Armands Vijups un Ventspils atpūtas kuģīša „HippoCampus” īpašnieks un kapteinis Dainis Briedis.

„Ventspils aicina ciemos visvairāk ģimenes ar bērniem, jo bērniem šeit ir visvairāk, ko darīt,” norāda Dace Kalsere.

Savā ziņā par pilsētas simbolu ir kļuvušas govis, kas jau vairākus gadus ir izstādītas pilsētā. Ir speciāli izveidota karte, ka visas var pilsētā atrast.

Andra Konste iestarpina, ka rakstniece no Indijas bijusi patīkami pārsteigta par govīm pilsētā, viņa uzrakstīja garu rakstu par to, ko publicēja Indijā.

Daudz tūristi brauc atpūsties pie jūras. Visticamāk, ka tagad cilvēki brauks arī apskatīt jauno koncertzāles ēku. Jēkabs Macpans sola, ka šāda iespēja būs.

Armands Vijups aicina uz Ventspils Livonijas ordeņa pili, turklāt apmeklēt to ne tikai āra aktivitātēm nepiemērotā laikā, bet arī siltā laikā veldzēties pils mūros un apskatīt ekspozīcijas . Tāpat viņš aicina apmeklēt Piejūras brīvdabas muzeju.

Dainis Briedis, protams, aicina izbraukt ar kuģīti gan pa Ventu, gan doties arī jūrā.

Koncerti jaunajā koncertzālē „Latvija” būs arī Ventspils pilsētas svētku viens no galvenajiem notikumiem. Svētki norisināsies no 1. līdz 4.augustam.

Andra Konste atzīst, ka ar koncertzāles „Latvija” atklāšanu ir mainījusies pilsētas struktūra. Pilsētai ir izveidojies jauns centrs. Būs skaists centrs, to piepildīs mūzika un jaunība.

Tuvākie pasākumi koncertzālē būs klaviermūzikas festivāls un konkurss no 5. līdz 11.augustam un mūsdienu mūzikas festivāls „Ventspils Groove” no 12. līdz 17.augustam.